Superliga: Pierwsza porażka Lokomotiwu Nowosybirsk. Aleksiej Spiridonow show!

W piątej kolejce rosyjskiej Superligi Biełogorie Biełgorod z niewielkimi problemami pokonało Ural Ufę. Siatkarze Jugry Samotłor Niżniewartowska nadal pozostają bez zwycięstwa.

Dorota Mleczak
W meczu Zenit Kazań - Gazprom Jugra Surgut w pierwszym secie obie drużyny grały punkt za punkt. Do czasu, aż w polu zagrywki pojawił się Matthew Anderson, który swoim serwisem siał spustoszenie w szeregach ekipy z Surgutu, a problemy z utrzymaniem piłki w grze miał Aleksiej Kabeszow. Gospodarze tego spotkania, głównie dzięki Konstantinowi Bakunowi dosyć gładko wygrali drugą partię. Gorszy dzień miał Maksim Michajłow, jednak podopieczni Borisa Grebennikowa nie potrafili wykorzystać słabszej dyspozycji atakującego mistrza Rosji, przez co przegrali trzecią oraz czwartą odsłonę. Zadowolony ze swojego występu z pewnością może być Aleksiej Spiridonow. Rosyjski przyjmujący zakończył mecz z 74 procentową skutecznością w ataku i zdobył dla Zenitu 14 punktów.
Pierwszą porażkę w sezonie odnieśli siatkarze z Nowosybirska, którzy przegrali 1:3 z Dynamem Moskwa. Zespół prowadzony przez Jurija Mariczewa dzięki tej wygranej awansował na drugie miejsce w tabeli. Drużyna gości od samego początku prezentowała lepszą, a co ważniejsze skuteczniejszą grę. Mimo bezpiecznej przewagi nad Lokomotiwem, to trener ekipy z Moskwy nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy, co poskutkowało żółtą kartką. Duża ilość błędów własnych Lukáša Diviša i spółki oraz świetna gra w bloku pary Maxwell Holt - Dmitrij Szczerbinin, dały zwycięstwo w secie otwarcia przyjezdnym. Na środku siatki nie radził sobie Artem Wolwicz, który już na początku drugiej partii został zmieniony przez najlepszego blokującego Ligi Światowej - Davida Lee. Podopieczni Andrieja Woronkowa grali zdecydowanie pewniej w ataku, dzięki czemu zdołali zrewanżować się za porażkę w poprzednim secie. Trzecia część meczu, to zacięta walka po obu stronach siatki. Końcówka należała do Pawła Krugłowa, który pociągnął swoją drużynę do zwycięstwa. W ostatniej partii czwarty zespół ubiegłego sezonu, bez większego problemu pokonał Lokomotiw Nowosybirsk.

Wyniki V kolejki rosyjskiej Superligi
Biełogorie Biełgorod - Ural Ufa 3:1 (25:13, 25:13, 17:25. 25:18)
Lokomotiw Nowosybirsk - Dynamo Moskwa 1:3 (21:25, 25:17, 29:31, 17:25)
Gazprom-Jugra Surgut - Zenit Kazań 1:3 (21:25, 25:17, 19:25, 15:25)
Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Kuzbass Kemerowo 0:3 (24:26, 22:25, 22:25)
Neftjanik Orenburg - VC Grozny 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
Gubernija Niżny Nowogród - Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) Dynamo Krasnodar - Prikamie Perm 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

Superliga: Przełamanie Zenitu Kazań. Świetny występ Grozera!