Bez niespodzianki w Bielsku-Białej - relacja z meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec Św.

W meczu 3. kolejki rozgrywek Orlen Ligi siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała pokonały we własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Najlepszą zawodniczką wybrana została Mariola Wojtowicz.

Natalia Witczyk
Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała były zdecydowanymi faworytkami sobotniego spotkania w hali pod Dębowcem. Swoją dominację podopieczne Leszka Rusa pokazały już na początku pierwszej partii. Wyrównana walka trwała jedynie do stanu po 5. Od tego momentu zawodniczki KSZO Ostrowiec SA zaczęły popełniać mnóstwo błędów, co poskutkowało aż dwunastoma straconymi punktami z rzędu (17:5). Znakomitą serię gospodyń przerwała dopiero nieudana zagrywka Natalii Bamber-Laskowskiej. Trener Dariusz Parkitny próbował rotować składem swojego zespołu, jednak nie przyniosło do oczekiwanego efektu (22:10). Ostatni punkt w pierwszej odsłonie padł po udanym bloku bielszczanek (25:15).
Początek drugiego seta ponownie należał do siatkarek z Bielska-Białej, które podczas pierwszej przerwy technicznej prowadziły 8:1. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego kompletnie nie radziły sobie z zagrywką Heike Beier. Kolejną serię punktową przerwał dopiero udany atak Klaudii Grzelak (9:2). Dobre zagrania ostrowianek przeplatały się z mnóstwem błędów w przyjęciu (17:7). Po skutecznym ataku Kolety Łyszkiewicz, siatkarki BKS-u Aluprof miały już jedenaście "oczek" przewagi (20:9). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a gospodynie, wykorzystując niemoc rywalek, zwyciężyły pewnie 25:14.

Bardzo pewnie rozpoczęły trzeciego seta siatkarki KSZO (6:8). W ataku skutecznie spisywała się Joanna Kuligowska, która kończyła piłki wystawione przez Martę Wójcik (7:10). Podopieczne Dariusza Parkitnego nie potrafiły jednak utrzymać wypracowanej przewagi. Po asie serwisowym Heike Beier, bielszczanki doprowadziły do remisu po 12. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po ataku ze środka Aleksandry Trojan i trzypunktowej prowadzeniu gospodyń (16:13). W decydujących momentach tej partii, zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego ponownie zaczęły popełniać błędy (23:16). Mecz zakończył atak Natalii Bamber-Laskowskiej (25:20).

BKS Aluprof Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:15, 25:14, 25:20)

BKS Aluprof: Wilk, Beier, Trojan, Bamber-Laskowska, Łyszkiewicz, Lis, Wojtowicz (libero) oraz Moskwa, Strózik, Piśla.

KSZO: Wójcik, Kuligowska, Ganszczyk, Bawoł, Godfrey, Brojek, Nowakowska (libero) oraz Vasileva Grzelak, Tobiasz, Duda, Ścibisz (libero).

MVP: Mariola Wojtowicz