Ekstrim Gorlice nowym liderem - podsumowanie 2. kolejki I ligi kobiet

W sobotę rozegrano cztery mecze I ligi kobiet. Nowym liderem rozgrywek została ekipa Ekstrimu Gorlice, która pokonała w czterech setach zespół z Mysłowic.

Łukasz Witczyk
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosły siatkarki Ekstrimu Gorlice, które tym razem okazały się lepsze od drużyny Silesia Volley Mysłowice. Ślązaczki postawiły się rywalkom tylko w trzecim secie. Zakończył się on wynikiem 31:29. Pozostałe trzy partie zakończyły się pewnymi zwycięstwami drużyny z Gorlic, która została nowym liderem I ligi kobiet. Gorliczanki jako jedyny zespół po dwóch seriach gier mają na swoim koncie komplet 6 punktów. Ekstrim Gorlice - Silesia Volley Mysłowice 3:1 (25:21, 25:16, 29:31, 25:13)
***

Po emocjonującym meczu zespół ŁKS UKS Łódź pokonał Spartę Warszawa. Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, które w pierwszych dwóch partiach schodziły zwycięskie z parkietu. Wówczas do gry o triumf wróciła Sparta Warszawa. Ekipa ze stolicy w kolejnych dwóch setach wygrywała do 23 i o wszystkim zadecydował tie-break. W nim łodzianki nie dopuściły do potwierdzenia starego siatkarskiego porzekadła, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. W decydującej partii ŁKS UKS wygrał do 12.

ŁKS UKS Łódź - Sparta Warszawa 3:2 (25:21, 25:22, 23:25, 23:25, 15:12)

***

W Krośnie miejscowe PWSZ Karpaty MOSIR KHS przegrały z Budowlanymi Toruń 2:3. Spotkanie to miało wyrównany przebieg. Pierwsze dwie partie zakończyły się zwycięstwami zespołu z Torunia, a wszystko za sprawą skutecznej grze w końcówkach. W trzecim secie do odrabiania strat rzuciły się gospodynie, które zarówno tę odsłonę, jak i czwartą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść. W tie-breaku lepsze były torunianki. Ekipa Budowlanych pozwoliła rywalkom ugrać 11 "oczek".

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno - Budowlani Toruń 2:3 (23:25, 21:25, 25:22, 25:23, 11:15)
Siatkarki Budowlanych Toruń mogły się w Krośnie cieszyć ze zwycięstwa Siatkarki Budowlanych Toruń mogły się w Krośnie cieszyć ze zwycięstwa
***

W Węgrowie za porażkę w pierwszej serii gier udanie zrehabilitował się zespół miejscowego Nike, który w trzech setach pokonał KS Murowana Goślina. Zwycięstwo gospodyniom nie przyszło jednak łatwo. Pierwsze dwie partie rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. W pierwszym Nike wygrało do 25, a w drugim do 24. Z kolei trzeci set zakończył się triumfem gospodyń do 21. Ekipa z Murowanej Gośliny w dwóch dotychczasowych spotkaniach nie ugrała nawet seta.

Nike Węgrów - KS Murowana Goślina 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)