MŚ 2014 kobiet: Chinki i Amerykanki bliżej półfinału

W czwartkowych meczach trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata kobiet zwycięstwa odniosły Chinki i Amerykanki. Obie reprezentacje dzięki triumfom są bliżej awansu do półfinału.

Łukasz Witczyk

W meczu grupy H reprezentacja Chin po emocjonującym meczu pokonała drużynę Dominikany 3:2. Lepiej spotkanie rozpoczęły zawodniczki z Karaibów, które pierwsze dwie partie rozstrzygnęły na swoją korzyść i były blisko zapewnienia sobie przepustki do półfinału. Wówczas na wyżyny swoich umiejętności wzniosły się Chinki, które kolejne dwa sety wygrały do 23 i doprowadziły do tie-breaka. W nim Azjatki nie dały szans rywalkom i zwyciężyły 15:12, dzięki czemu mają dużą szansę na awans do decydującej fazy mistrzostw. W reprezentacji Dominikany znakomicie spisała się Bethanii De La Cruz, która zdobyła aż 39 punktów. Z kolei najwięcej "oczek" do dorobku Chinek dorzuciła Ting Zhu - 25.

Chiny - Dominikana 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:23, 15:12)

Chiny: Zhu, J. Yang, Hui, Zeng, Xu, Wei, Shan (libero) oraz F. Yang, Yuan, Shen, Liu, Wang.

Dominikana: De La Cruz, Brens, Casilla, Valdez, Norberto, Frica, Castillo (libero) oraz Martinez, Stephens, Isabel.

Trzeciego dnia zmagań w grupie H Brazylijki zmierzą się z Dominikankami.

M Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
1 Brazylia 1 3 3:0 75:50
2 Chiny 2 2 3:5 160:183
3 Dominikana 1 1 2:3 108:110

W spotkaniu grupy G Amerykanki pokonały Rosjanki 3:1. Pierwszy set bez większych problemów padł łupem podopiecznych Karcha  Kiraly'ego, lecz już w drugiej partii Rosjanki wysoko postawiły poprzeczkę. Mimo słabego początku to jednak Amerykanki odniosły zwycięstwo. Zawodniczki z Rosji przebudziły się w trzeciej odsłonie, w której nie dały rywalkom najmniejszych szans i wygrały tę partię do 15. W czwartym secie siatkarki z Ameryki Północnej nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonały Rosjanki do 23. Liderką zwycięskiej drużyny była Kimberly Hill, która zapewniła swojej reprezentacji 18 "oczek". Wśród Rosjanek najlepsza była Tatiana Koszeliewa - zdobywczyni 25 punktów.

USA - Rosja 3:1 (25:19, 25:23, 15:25, 25:23)

USA: Glass, Larson-Burbach, Murphy, Dietzen, Hill, Akinradewo, Banwarth (libero) oraz Thompson, Fawcett, Dixon.

Rosja: Gonczarowa, Kosianenko, Gamowa, Fetisowa, Koszeliewa, Podskalnaja, Kriuczkowa (libero) oraz Szczerban, Startsewa, Małych.

Trzeciego dnia zmagań w grupie G Włoszki zmierzą się z Rosjankami.

1 Włochy 1 3 3:0 75:65
2 USA 2 3 3:4 155:165
3 Rosja 1 0 1:3 90:90