BKS Aluprof Bielsko-Biała najlepszy w Bobolicach

Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała zwyciężyły w turnieju Energa Cup 2014, rozgrywanym w Bobolicach. Podopieczne Leszka Rusa pokonały Pałac Bydgoszcz, PGNiG Naftę Piła oraz SK bank Legionovię.

Natalia Witczyk
W trwającym od piątku Turnieju Piłki Siatkowej Energa Cup 2014 w Bobolicach najlepsze okazały się siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne Leszka Rusa  zanotowały na swoim koncie komplet zwycięstw. W szeregach bielszczanek zabrakło jedynie niemieckiej przyjmującej Heike Beier, która wraz z reprezentacją narodową przygotowuje się do mistrzostw świata. W jej miejsce trener desygnował do składu Karolinę Piślę.
- Tak naprawdę nie jest ważne z kim gramy, tym bardziej, że we wszystkich zespołach w porównaniu do poprzedniego sezonu nastąpiło kilka zmian personalnych. Drugorzędny jest także wynik osiągnięty w takich turniejach. Jesteśmy w trakcie przygotowań, więc najważniejsze, by robić swoje. Mamy pewne założenia taktyczne, na których chcemy się skupić. Chcemy też sprawdzić różne ustawienia - mówił przed rozpoczęciem turnieju szkoleniowiec BKS-u.

W pierwszym dniu turnieju bielszczanki pokonały bez straty seta SK bank Legionovię Legionowo. Mecz miał bardzo zacięty przebieg o czym świadczą wyniki dwóch pierwszych setów - do 25 i 23. Jedynie w ostatniej partii podopieczne Macieja Kosmola wyraźnie odstawały od rywalek, czego konsekwencją była dominacja BKS-u Aluprof i ich zwycięstwo 25:15. Najlepszą zawodniczką pojedynku wybrana została atakująca Natalia Bamber-Laskowska, która po urlopie macierzyńskim wraca na siatkarskie parkiety.

Drugi piątkowy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki PGNiG Nafta Piła, pokonując Pałac Bydgoszcz 3:1. Tylko w drugim secie bydgoszczanki potrafiły odeprzeć silne ataki zawodniczek Dominika Kwapisiewicza. Pozostałe odsłony, to pewne zwycięstwa pilanek - do 20, 22 i 23. Najlepiej w zwycięskim zespole zaprezentowała się atakująca Magdalena Wawrzyniak.
Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała wygrały turniej w Bobolicach Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała wygrały turniej w Bobolicach
Sobotnie pojedynki również zakończyły się wygranymi drużyn z Bielska-Białej oraz Piły. BKS Aluprof pokonał bydgoski Pałac 3:1, a najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została kolejna z atakujących bielskiego zespołu - Helena Horka. Z kolei pilanki w czterech setach okazały się lepsze od Legionovii. Statuetka MVP powędrowała do rozgrywajacej Katarzyny Nadziałek. Siatkarka dołączyła do drużyny przed startem rozgrywek, grając wcześniej w PWSZ Karpatach MOSIR KHS Krosno.

Mecze, które rozegrane zostały w ostatnim dniu decydowały o ostatecznej kolejności drużyn w turnieju. O trzecie miejsce rywalizował Pałac Bydgoszcz z SK bank Legionovią Legionowo. Zdecydowanie skuteczniej w tym pojedynku zaprezentowały się podopieczne Agaty Kopczyk, zwyciężając 3:0. Najlepszą zawodniczką Pałacanek była rozgrywająca Marta Biedziak.

Drugie niedzielne spotkanie wygrały siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Ekipa ze stolicy Podbeskidzia tylko w trzecim secie oddała inicjatywę zespołowi PGNiG Nafty Piła. Pozostałe partie padły łupem bielszczanek, które tym samym zwyciężyły w całym turnieju w Bobolicach. Najlepiej w tym spotkaniu zagrała libero Mariola Wojtowicz.

Wyniki Turnieju Piłki Siatkowej Energa Cup 2014:
12.09 (piątek):
PGNiG Nafta Piła - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:23) MVP: Magdalena Wawrzyniak

SK bank Legionovia Legionowo - BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 23:25, 15:25) MVP: Natalia Bamber-Laskowska

13.09 (sobota):
Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 19:25, 21:25) MVP: Helena Horka

PGNiG Nafta Piła - SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (24:26, 27:25, 25:14, 25:23) MVP: Katarzyna Nadziałek

14.09 (niedziela):
Pałac Bydgoszcz - SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) MVP: Marta Biedziak

BKS Aluprof Bielsko-Biała - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:21, 25:18, 15:25, 25:17) MVP: Mariola Wojtowicz