BBTS Bielsko-Biała wygrywa turniej w Ostrawie

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała okazali się najlepsi w turnieju Ostrava Cup 2014. Podopieczni Piotra Gruszki pokonali zespoły z ligi czeskiej oraz słowackiej.

Natalia Witczyk
Tydzień temu siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała wygrali w III Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. W pierwszym dniu podopieczni Piotra Gruszki pokonali gospodarzy - Kęczanina Kęty bez straty seta. Z kolei dzień później w pojedynku zespołów, które w nadchodzącym sezonie walczyć będą na parkietach PlusLigi lepszy okazał się Effector Kielce, zwyciężając 3:1.
Zakończony w piątek Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Ostrava Cup 2014 także okazał się szczęśliwy dla zespołu ze stolicy Podbeskidzia. Bielszczanie zwyciężyli we wszystkich spotkaniach, pokonując zespoły z ligi czeskiej oraz słowackiej.

Pierwszego dnia imprezy drużyna trenera Gruszki zmierzyła się z gospodarzami - VK Ostrava. Na parkiecie pojawili się niemal wszyscy zawodnicy z jedenastoosobowej kadry, która pojechała do Czech. Zabrakło oczywiście dwóch atakujących - Jose Luisa Gonzaleza oraz Bartosza Bućko, którzy występują w reprezentacjach narodowych. W meczu z ostrawskim zespołem nie wystąpili także Wojciech Sobala i Michał Dębiec.

Tylko w drugim secie przeciwnicy BBTS-u Bielsko-Biała potrafili uzyskać wysoką przewagę (16:10), której nie wypuścili już do końca tej partii. W pozostałych odsłonach zespół z PlusLigi pewnie wygrywał końcówki i skutecznie spisywał się w zagrywce, dzięki czemu zwyciężył 3:1. Bielszczanie zanotowali na swoim koncie aż siedem asów serwisowych. Do tego dwunastokrotnie zablokowali zawodników VK Ostrava. Warto zanotować, że w czeskim zespole zagrał polski przyjmujący Kamil Kacprzak, znany z gry w m.in. Bydgoszczy oraz Kędzierzynie-Koźlu.
Bielszczanie wygrali już drugi turniej przed startem sezonu Bielszczanie wygrali już drugi turniej przed startem sezonu
Drugi czwartkowy pojedynek z brązowym medalistą poprzednich rozgrywek ligi słowackiej Spartakiem Myjava, zespół z Bielska-Białej rozegrał jeszcze lepiej. - Cały mecz mieliśmy sytuację pod kontrolą, zagraliśmy bez zmian i odnieśliśmy pewne zwycięstwo - mówi drugi szkoleniowiec bielskiego zespołu, Mateusz Mielnik. Wygrana bez straty seta pozwoliła BBTS-owi na walkę o zwycięstwo w całym turnieju. Warunkiem było pokonanie w piątkowym meczu VSC Fatrę Zlin.

Podopieczni Piotra Gruszki przystąpili do pojedynku w niemal takim samym zestawieniu, jak w spotkaniu z zespołem z Myjavy. W meczu nie wystąpili Przemysław Czauderna, Grzegorz Pilarz, Łukasz Polański oraz Serhiy Kapelus. Już od pierwszej piłki widać było dominację drużyny z Bielska-Białej, która pewnie zwyciężyła do 14. W kolejnych setach zawodnicy Fatry starali się nawiązywać równorzędną walkę z rywalami, jednak bielszczanie wykazali się większym doświadczeniem i pewnie pokonali Czechów 3:0.

Trzy zwycięstwa i tylko jeden stracony set dały BBTS-owi Bielsko-Biała zwycięstwo w całym turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się VSC Fatra Zlin, natomiast kolejne lokaty zajęły Spartak Myjava oraz gospodarze - VK Ostrava.