Dąbrowski MKS niepokonany w Sulechowie

Tauron MKS Banimex Dąbrowa Górnicza może być zadowolony z przebiegu pierwszego turnieju towarzyskiego w okresie przygotowawczym. Zagłębianki odniosły w Sulechowie komplet zwycięstw.

Michał Kaczmarczyk
Czwarta ekipa ostatniego sezonu Orlen Ligi rozpoczęła Roltex Cup w Sulechowie od pewnej wygranej w czterech setach z czeskim SK UP Olomouc, natomiast dużo więcej problemów sprawił drugi sobotni mecz, w którym mierzyły się z gospodyniami turnieju, MLKS Roltex Zawisza Sulechów. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrał dwie pierwsze partie, ale przez zbytną dekoncentrację pozwolił rywalkom z niższej klasy rozgrywkowej na doprowadzenie do remisu i rozegranie piątego seta. W nim doświadczenie dąbrowianek wzięło górę, co pozwoliło MKS-owi na triumf. Z dobrej strony w tym meczu pokazała się nowa siatkarka, Amerykanka Gina Mancuso.
Drugiego i ostatniego dnia rozgrywek zagłębiowski zespół zmierzył się z niemieckim VLF Oythe i spisał się w tym starciu równie dobrze jak w poprzednich, wygrywając 3:0. Dzięki temu Tauron Banimex MKS triumfował w pierwszym sparingowym turnieju. Kolejne wyzwanie w ramach okresu przygotowań do nowego sezonu czeka go już 13 i 14 września. Drużyna z Dębowego Miasta uda się do Trzcianki, gdzie rozegra mecze ze znanym już MLKS-em z Sulechowa, Developresem SkyRes Rzeszów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski SA.

Komplet wyników międzynarodowego turnieju towarzyskiego Roltex Cup:

Sobota, 30 sierpnia:

MLKS Roltex Zawisza Sulechów - VLF Oythe (Niemcy) 3:1 (25:16, 21:25, 25:14, 27:25)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - SK UP Ołomuniec (Czechy) 3:1 (25:20, 28:26, 18:25, 25:18)
SK UP Ołomuniec - VLF Oythe 1:3 (25:20, 21:25, 19:25, 21:25)
MLKS Roltex Zawisza Sulechów - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (19:25, 20:25, 25:21, 25:22, 12:15)