ME juniorów: Polacy gromią kolejnego rywala

W sobotę biało-czerwoni kolejny raz nie pozostawili rywalom złudzeń. Tym razem ofiarą ich bardzo dobrej gry padli Belgowie, którzy w żadnym z trzech setów nie potrafili przekroczyć bariery 20 punktów.

Agata Kołacz
Dzięki punktowej zagrywce Bartłomieja Mordyla Polacy prowadzili 2:1. Już od samego początku pojedynek był zacięty z minimalnym wskazaniem na biało-czerwonych. Gdy Bartosz Bućko został zablokowany, był remis po 7. Długą wymianę zakończył Aleksander Śliwka i Polacy znów mieli dwa punkty przewagi. Belgowie zaczęli popełniać błędy, dzięki czemu prowadzenie naszych siatkarzy wzrosło do czterech "oczek". Po drugiej przerwie technicznej tym razem to Polacy mieli słabszy moment. Po bloku na Mordylu było już 17:15, jednak to był ostatni zryw naszych przeciwników. Nie wybronili piłki setowej i premierowa odsłona padła łupem biało-czerwonych.
Początek drugiej partii również był zacięty, ale tym razem to Polacy musieli odrabiać straty. Po kolejnej skutecznej akcji Śliwki nasi siatkarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem, jednak Belgowie nie odpuszczali. Po sprytnym przepchnięciu przez Rafała Szymurę 16:14. Od tego momentu gra Belgów całkowicie się posypała. Po efektownym bloku Śliwki i Mordyla (18:15) o czas poprosił trener rywali. Na niewiele się on zdał, bowiem Polacy całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku.

Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli trzeciego seta. Belgowie mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki (5:0). Po ataku Bućko na pierwsza przerwę techniczną Polacy schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Długą akcję zakończyli rywale, lecz nie zmieniło to obrazu gry. Przy stanie 13:6 o czas poprosił Joel Banks. Przewaga Polaków była niezagrożona, Belgowie nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali. Ostatni punkt zdobył Śliwka.

Polska - Belgia 3:0 (25:17, 25:18, 25:13)

Polska: Zwiech, Bućko, Bieńkowski, Śliwka, Szymura, Mordyl, Piechocki (libero) oraz Kochanowski, Droszyński, Fornal

Belgia: Kindt, Decoene, Van De Velde A., Vandeweyer, Depovere, Colson, Bisaerts (libero) oraz Thijs (libero), Malisse, Peeters, Van De Velde M., Pardon.