LE siatkarek: Rywalizacja w grupie A zakończona, Turcja z awansem

W sobotę dwa ostatnie spotkania zakończyły rywalizację w grupie A. Turcja w trzech setach pokonała Słowenię, a Azerbejdżan w takim samym stosunku zwyciężył Bułgarię.

Dominika Pawlik

Grupa A:

Turczynki w ostatnim meczu potwierdziły swoją wyższość w grupie A, kolejny raz pokonując rywalki w trzech setach. Tym razem ofiarą padła reprezentacja Słowenii. Wszystkie partie były jednak wyrównane, a w końcówkach lepsze okazywały się dobrze dysponowane tego dnia w polu zagrywki Turczynki. Najlepiej punktującą zawodniczką w zwycięskiej drużynie była Yeliz Basa, która zdobyła 16 punktów. W drużynie przeciwnej aż 28 "oczek" zdobyła Iza Mlakar, ale nie pomogło to do wygrania choćby seta. - Musimy lepiej rozpoczynać sety, gonienie przeciwnika nie jest dobrym wyjściem. Staraliśmy się grać jak najlepiej i zaprezentowaliśmy niezłą siatkówkę. To było dobre przygotowanie do finału. Nigdy nie należy się poddawać, a żeby zachować ducha drużyny, należy wygrywać - powiedział po meczu Ferhat Akbas, trener tureckiej ekipy.

Słowenia - Turcja 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)

Słowenia: Hutinski, Kaucić, Mlakar, Valencić, Najdić, Cvetanović, Medved (libero) oraz Planinsec, Scuka

Turcja: Akman, Basa, Cetin, Ismailoglu, Akin, Yurtdagulen, Orge (libero) oraz Arisan, Dumanoglu, Uslupepehlinven, Yilzman

***

Rzutem na taśmę reprezentacja Azerbejdżanu zajęła drugie miejsce w grupie A. Przed ostatnią serią spotkań drużyna była ostatnia w tabeli, ale pokonanie za trzy punkty Bułgarii, a także korzystny wynik Turcji, pozwolił na awans. Tylko druga partia sobotniego meczu była wyrównana, po grze na przewagi gospodynie wygrały 29:27, a pomogli w tym kibice, którzy dopingowali swój zespół. Tym samym Azerki w debiutanckim sezonie w Lidze Europejskiej zajęły wysokie 2. miejsce.

Azerbejdżan - Bułgaria 3:0 (25:18, 29:27, 25:15)

Azerbejdżan: Abdulazimowa, Samadowa, Matiasowska-Agajewa, Karimowa, Rahimowa, Makarenko, Alijewa (libero) oraz Gurbanowa

Bułgaria: Grigorowa, Dimowa, Dimitrowa, Gunczewa, Czałszewa, Cwetanowa, Kolczagowa (libero) oraz Doszkowa, Barakowa, Petrowa, Todorowa Z., Todorowa M.

M Drużyna Mecze Pkt Sety
1 Turcja 12 27 29:12
2 Azerbejdżan 12 16 21:25
3 Bułgaria 12 15 20:27
4 Słowenia 12 14 21:27

Grupa B:

W niedzielę w ostatnim meczu Niemki, które mają już zapewniony awans do finału, zagrają z Greczynkami. Polki zakończą rywalizację w debiutanckim sezonie w Lidze Europejskiej na drugiej pozycji.

1 Niemcy 11 23 27:11
2 Polska 12 20 22:21
3 Hiszpania 12 16 20:25
4 Grecja 11 10 14:26

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LE siatkarek: Zwycięskie, lecz niełatwe zakończenie - relacja z meczu Polska - Hiszpania