LE siatkarek: Niemki przypieczętowały awans

W grupie B Niemki w trzech setach rozprawiły się z Grecją, dzięki czemu zagrają w finale Ligi Europejskiej. Ich rywalkami będą Turczynki, które straciły seta ze Słowenią.

Piotr Dobrowolski

Grupa A:

Siatkarki z Bułgarii były na najlepszej drodze do zgarnięcia kompletu punktów, ale miejscowe im na to nie pozwoliły. W trzeciej partii pokazały się z zupełnie innej strony, od razu narzuciły swój rytm gry. Azerbejdżan rozpoczął od prowadzenia 4:0 i z każdą akcją systematycznie powiększał swoją przewagę. Podopieczne Faiga Garayeva zdominowały również czwartą oraz piątą partię. Cuda w ataku wyczyniała zwłaszcza Polina Rahimova, która zdobyła 32 "oczka" w ataku (63 procent skuteczności). Dorzuciła jeszcze 6 asów i skuteczny blok, co dało jej imponujący wynik 39 punktów.

Azerbejdżan - Bułgaria 3:2 (20:25, 21:25, 25:19, 25:18, 15:9)

Azerbejdżan: Makarenko, Rahimova, Karimova, Gurbanova, Matiasovska-Aghayeva, Abdulazimova, Aliyeva (libero) oraz Kiselyova, Habibova, Samadova

Bułgaria: Grigorova, Chausheva, Petrova, Todorova M., Barakova, Dimitrova, Kolchagova (libero) oraz Tsvetanova, Todorova Z., Dimova

Pojedynek miejscowych z liderem grupy A był niezwykle zacięty. W każdej z czterech partii wynik rozstrzygał się w końcówce. W premierowej partii Turczynki postraszyły swoją zagrywką, a oprócz tego lepiej radziły sobie na siatce. Po zmianie stron siatkarki ze Słowenii poprawiły swoją skuteczność w ataku i stawiały szczelne bloki. W secie trzecim i czwartym walczyły, ale drużyna gości zachowała więcej zimnej krwi, potwierdzając swoją dominację.

Słowenia - Turcja 1:3 (24:26, 26:24, 23:25, 24:26)

Słowenia: Najdic, Cvetanovic, Hutinski, Mlakar, Valencic, Kaucic, Medved (libero) oraz Mori, Scuka, Planinsec, Kaker

Turcja: Cetin, Arisan, Basa, Ismailoglu, Yurtdagulen, Akin, Orge (libero) oraz Dilik, Uslupehlivan, Orge, Yilmaz

M Drużyna Mecze Pkt Sety
1 Turcja 11 24 26:12
2 Bułgaria 11 15 20:24
3 Słowenia 11 14 21:24
4 Azerbejdżan 11 13 18:25

Grupa B:

Niemki potrzebowały dwóch setów, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie. Przed spotkaniem zapowiadały jednak, że nie biorą pod uwagę półśrodków. Pojedynek rozpoczęły wprawdzie kilkoma niewymuszonymi błędami, ale już po chwili ich gra wróciła na właściwe tory. W końcówce Greczynki poderwały się jeszcze do walki, lecz as serwisowy Berit Kauffeldt zakończył premierową odsłonę. Dwa kolejne sety to istny pogrom. Przyjezdne były całkowicie bezradne, zdobyły w nich razem... 23 punkty.

Niemcy - Grecja 3:0 (25:22, 25:12, 25:11)

Niemcy: Poll, Pettke, Stigrot, Aulenbrock, Kauffeldt, Apitz, Thomsen (libero) oraz Geerties, Mollers, Izquierdo, Schwertmann

Grecja: Papafotoiu, Chantava, Lamprinidou, Kiosi, Dioti, Lamprousi, Artakianou (libero) oraz Genitsaridi, Konstantinidou, Karpouza, Vergidou

1 Niemcy 11 23 27:11
2 Polska 11 17 19:20
3 Hiszpania 11 16 19:22
4 Grecja 11 10 14:26

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!