Kwalifikacje ME: Juniorki zwycięskie w tie-breaku, 35 punktów Malwiny Smarzek

Polskie juniorki odniosły pierwsze zwycięstwo w turnieju barażowym do mistrzostw Europy, który rozgrywany jest w Moskwie. Biało-czerwone pokonały Francuzki w pięciu setach.

Dominika Pawlik
W Moskwie i Lozanie siatkarki rywalizują w turniejach barażowych o prawo gry w mistrzostwach Europy. Awans wywalczą zwycięzcy grup oraz ekipa z drugiego miejsca z lepszym bilansem. Podopieczne Grzegorza Kosatki w czwartek przegrały łatwo z reprezentacją Niemiec, mocno komplikując swoją sytuację.
W drugim meczu rozgrywanym w stolicy Rosji, biało-czerwone podjęły drużynę z Francji. Po wygranej pierwszej partii, w dwóch kolejnych lepsze okazały się Trójkolorowe, dzięki pomocy rywalek, które w obu przypadkach w pierwszej części seta prowadziły, by pozwolić się dogonić. W czwartej odsłonie Polki oddały przeciwniczkom tylko 11 punktów i pewnie przypieczętowały zwycięstwo w tie-breaku. Najlepszą zawodniczką na parkiecie okazała się Malwina Smarzek, która zainkasowała 35 punktów, mając 61 proc. skuteczności. Na wyróżnienie zasługuje także występ Klaudia Grzelak, która zdobyła 16 punktów i czterokrotnie skutecznie blokowała rywalki.  Polska - Francja 3:2 (25:22, 23:25, 23:25, 25:11, 15:7)

Polska: Smarzek, Śmieszek, Grzelak, Moskwa, Kazała, Mras, Kulig (libero) oraz Pacak, Bałdyga, Nowakowska, Stronias

Francja: Cazaute, Descamps, Gastaut, Lautric, Stojiljković, Gicquel, Camberabero (libero) oraz Chamereau, Mayer, Fidon

Polki w sobotę zagrają z Rosjankami, które mają na koncie już dwa zwycięstwa za trzy punkty.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!