LE: Macedończycy o krok od finału

Macedończycy pokonali Czarnogórców i wygrali pierwszy mecz półfinałowy Ligi Europejskiej. Do zwycięstwa poprowadził ich duet Jovica Simovski - Nikola Gjorgiev.

Piotr Dobrowolski
Czwartkowe starcie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie i taką różnicą wygrywali na pierwszej przerwie technicznej. Utrzymali ją przez dłuższy fragment, jednak im bliżej końca premierowej odsłony, tym lepiej spisywali się podopieczni Slobodana Boskana. Zniwelowali straty, ale nie potrafili odwrócić losów tej części.
Początek drugiej partii przebiegał po myśli przyjezdnych. Dopiero po drugiej przerwie technicznej gospodarze zdominowali wydarzenia na parkiecie, prowadząc w pewnym momencie czterema "oczkami" (21:17).

W trzecim secie minimalną przewagę uzyskali Czarnogórcy i konsekwentnie ją powiększali. Cierpliwości i woli walki wystarczyło jednak tylko do wygrania tej części. W kolejnej bowiem dominacja Macedończyków nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji.

Gościom nie pomogło 35 punktów duetu Vojin Cacić - Bozidar Cuk. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili z kolei Jovica Simovski oraz Nikola Gjorgiev (odpowiedno 18 i 14 "oczek").

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Czarnogórze w dniu 16 lipca. W drugiej parze półfinałowej rywalizują Grecy i Słoweńcy.

Macedonia - Czarnogóra 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:20)

Macedonia: N. Gjorgiev, Milev, Despotovski, Simovski, Nikolov, Gjorgjevski, Angelovski (libero) oraz G. Gjorgiev, Ljaftov, Karanovikj, Mihailov

Czarnogóra: Minić, Dabović, G. Cuk, Cacić, B. Cuk, Jecmenica, Lakcević (libero) oraz Babić, Strugar, Radunović, Culafić, Vukasinović (libero).