LE siatkarzy: Pierwszy stracony set Słowenii

W grupie B bezdyskusjnym liderem jest Słowenia, która w meczu z Macedonią straciła pierwszego seta w rozgrywkach. W grupie A kolejne zwycięstwo odniosła Czarnogóra.

Agata Kołacz

Grupa A:

Premierowa odsłona pojedynku była zacięta do stanu 12:12. Później Grecy zdobyli zaledwie trzy "oczka" przy dwunastu Czarnogórców. Po zmianie stron przyjezdni narzucili swój rytm gry (2:7), ale po chwili ich rywale zdobyli sześć punktów w jednym ustawieniu. To "podcięło skrzydła" siatkarzom z Grecji i było już 2:0 w setach. Mimo wszystko podopieczni Sotiriosa Drikosa nie odpuszczali, w trzeciej partii walka toczyła się do samego końca. Jednak dwie skuteczne akcje z rzędu wyprowadzili miejscowi.

Czarnogóra - Grecja 3:0 (25:20, 25:18, 29:27)

Czarnogóra: Dabovic, Cuk G., Cacic, Cuk B., Jecmenica, Culafic, Lakcevic (libero) oraz Minic

Grecja: Tzourits, Filippov, Kokkinakis, Takouridis, Pelekoudas, Dalakouras, Efraimidis (libero) oraz Protopsaltis, Kenellos

Grupa B:

Szkoleniowiec Słowenii chwilę przed początkiem meczu musiał dokonać zmiany, bowiem podczaqs rozgrzewki kontuzji doznał podstawowy rozgrywający. Miejscowi dość szybko objęli prowadzenie (7:2) i w zasadzie ustawiło to wynik otwarcia tej częsci meczu. Niewiele różniła się druga partia. Dobrze w ataku radził sobie Mitja Gasparini i podopieczni Luki Slabe byli na dobrej drodze, by wygrać 3:0. Tak się jednak nie stało, Macedonia nie dawała za wygraną i "wyszarpała" przeciwnikowi trzeciego seta. Słowenia nie zamierzała stracić kontroli nad wydarzeniami na boisku, narzuciła Macedończykom swój rytm gry i w konsekwencji wszystkie punkty padły łupem Słowenii.

Słowenia - Macedonia 3:1 (25:19, 25:17, 23:25, 25:22)

Słowenia: Gasparini, Koncilja, Urnaut, Cebulj, Jereb, Pavlovic, Plot (libero) oraz Klobucar

Macedonia: Gjorgiev N., Despotovski, Simovski, Nikolov, Karanovikj, Gjorgjevski, Mihailov (libero) oraz Gjorgiev G., Ljaftov, Klopcheski, Angelovski (libero)

Pojedynek lepiej rozpoczęli Duńczycy, lecz długo nie mogli się cieszyć z prowadzenia. Z 8:5 zrobiło się 11:11. Z każdą kolejną akcją Turcja się rozkręcała i wygrała premierową odsłonę. W dwóch kolejnych siatkarze z Danii nie mieli żadnych argumentów, dlatego mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy.

Turcja - Dania 3:0 (25:21, 25:14, 25:15)

Turcja: Koc, Gokgoz, Toy, Gungor, Capkinoglu, Yenipazar, Hazirol (libero) oraz Karakaya, Firincioglu

Dania: Jensen, Sorensen, Mollgaard, Hjollund, Bonnesen, Huss, Ozari (libero) oraz Varming, Nielsen

1 Słowenia 7 21 21:1
2 Macedonia 7 17 19:8
3 Austria 8 9 12:16
4 Turcja 7 6 7:16
5 Dania 7 1 3:21

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!