Camper Wyszków mistrzem I ligi - relacja z meczu Camper Wyszków - KPS Siedlce

W piątym finałowym spotkaniu Camper Wyszków pewnie pokonał KPS Siedlce. Kluczowa dla losów pojedynku okazała się zagrywka gospodarzy.

Jakub Artych
Minimalnym faworytem piątego finałowego starcia byli zawodnicy z Wyszkowa, za którymi przemawiał atut własnego parkietu. - Mam nadzieję, że własna hala nam pomoże. To są nasze ściany i nasi kibice, wszystko przemawia za nami. Oby te okoliczności doprowadziły nas do sukcesu. Osiągnęliśmy już w tym sezonie dużo, ale byłby niedosyt, gdybyśmy przegrali walkę o złoty medal. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony - prognozował Łukasz Kaczorowski.
Początek spotkania rozpoczął się od wymiany ciosów. Kluczowa dla losów odsłony okazała się zagrywka, która była wielkim atutem podopiecznych trenera Jana Sucha. Brylował w tym elemencie rozgrywający Konrad Woroniecki, który w tej części gry zdobył cztery punkty w polu serwisowym. Zespół z Siedlec miał ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, wyjątkowo niski sufit stwarzał ekipie z Mazowsza wiele kłopotów. Ostatecznie pierwszy set padł łupem Campera 25:18.

Kolejną partię podopieczni Sławomira Gerymskiego rozpoczęli z większym animuszem. Błędy własne przyjezdnych sprawiły jednak, iż na pierwszą przerwę techniczną ekipa z Wyszkowa schodziła z prowadzeniem 8:5. Wyrównana walka w drugim secie trwała do stanu po 13. Wówczas na zagrywce pojawił się niezawodny Łukasz Kaczorowski, dzięki któremu miejscowi zdobyli 5 oczek z rzędu. KPS próbował odmienić losy spotkania, odrabiając częściowo straty. Dobra gra drużyny z Siedlec zakończyła się jednak od momentu wejścia w pole serwisowe Tomasza Ruteckiego, który ostatecznie pogrążył przyjezdnych w drugim secie.

W trzecim i jak się okazało ostatnim secie, zawodnicy z Siedlec wypuścili z rąk ogromną szansę. Jeszcze na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili 16:10 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im triumfu w tej odsłonie. Nic bardziej mylnego. Gospodarze systematycznie zaczęli odrabiać straty do rywali. Dobrą zmianę dał Jakub Urbanowicz, który w ważnym momencie popisał się świetnymi zagrywkami. Ostatecznie Camper pokonał KPS Siedlce 25:20 i w całym spotkaniu 3:0! Dla podopiecznych Jana Sucha złoty medal I ligi jest największym sukcesem w historii klubu.

Camper Wyszków - KPS Siedlce 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

Camper: Woroniecki, Świrydowicz, Główczyński, Wójcik, Pietkiewicz, Kaczorowski, Stańczak (libero) oraz Zrajkowski, Urbanowicz, Rutecki, Zalewski.

KPS: Milewski, Zbierski, Jasiński, Stańczuk, Pruski, Schulz, Sobczak (libero) oraz Kowalski, Rejowski, Przybyła

Stan rywalizacji: 3:2 dla Campera