Serie A: Mistrz Italii za silny dla Novary, Maja Tokarska oddaliła się od finału

Maja Tokarska nie poszła śladami Joanny Wołosz i przegrała swój pierwszy półfinałowy mecz rozgrywek Serie A. Ekipa z Novary w sobotę musiała uznać wyższość mistrza Italii.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Przed rozpoczęciem spotkania nietrudno było wskazać, kto jest faworytem w parze Rebecchi Piacenza - Igor Gorgonzola Novara. W końcu gospodyniami premierowego starcia były aktualne zdobywczynie scudetto i Pucharu Włoch. Podopieczne Giovanniego Caprary, który po sezonie odchodzi z Piacenzy, w pełni poradziły sobie z ciążącą na nich presją i zwyciężyły zasłużenie 3:1.

Siatkarkom Igor Gorgonzola, choć wygrały tylko w trzecim secie, trzeba oddać, że potrafiły jak równy z równym walczyć z Różowymi Wilkami w trzech pierwszych odsłonach meczu. Najwięcej oczek dla zwycięskiej ekipy zdobyła młoda belgijska atakująca - Lise van Hecke (17 pkt.). W szeregach klubu z Novary najczęściej punktowała kapitan drużyny - Valeria Rosso (19 pkt.).

Maja Tokarska rozegrała całe spotkanie w zespole przyjezdnych. Nasza reprezentacyjna środkowa wywalczyła dla swojego zespołu 7 pkt. (5-atakiem, skuteczność 38 procent, 2-blokiem).

Rebecchi Piacenza - Igor Gorgonzola Novara 3:1 (25:21, 25:21, 20:25, 25:20).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A2
Na zapleczu ekstraklasy zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinale dwa "polskie" kluby. Riso Scotti Pavia Joanny Frąckowiak pokonało 3:2 Savino Del Bene Scandicci Igi Chojnackiej. Ale dzięki wygranej 3:0 w pierwszym pojedynku to ekipa Chojnackiej awansowała do półfinału Serie A2. Młoda przyjmująca na parkiecie pojawiła się w drugim secie i pozostała na nim do końca. Zdobyła 14 pkt. (11-atakiem, skuteczność 46 procent, 1-zagrywką, 2-blokiem). Przyjęła też 20 zagrywek (60 procent przyjęcia pozytywnego, 40 procent przyjęcia perfekcyjnego). Joanna Frąckowiak natomiast zagrała cały mecz, który zakończyła z dorobkiem 20 pkt. (17-atakiem, skuteczność 40 procent, 1-zagrywką, 2-blokiem).

Savino Del Bene Scandicci - Riso Scotti Pavia 2:3 (25:23, 25:21, 21:25, 22:25, 13:15).

Serie A: Pierwszy półfinałowy mecz dla Yamamay, bardzo dobry występ Wołosz