Liga azerska: Rabita Baku mistrzem Azerbejdżanu, świetny mecz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty!

Brązowe medalistki Ligi Mistrzyń po raz trzeci pokonały Azeryol Baku w finałowej serii azerskiej Superligi i tym samym zdobyły szósty z rzędu tytuł mistrzowski.

Michał Kaczmarczyk

Trzeci i, jak się miało okazać, ostatni mecz finałowy ligi azerskiej zakończył się w trzech setach, ale nie brakowało w nim emocji. W pierwszym secie oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę i dopiero doskonałe ataki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pozwoliły jej Rabicie Baku na zwycięstwo.

Podopieczne Angelo Vercesiego miały wielką szansę na wyrównanie stanu spotkania, gdy prowadziły 16:10 w kolejnej partii, ale tak znaczne prowadzenie zostało zmarnowane, a w grze na przewagi lepsze okazały się obrończynie tytułu mistrzowskiego. Ostatnia partia to popis całej ekipy "Skowronka" i Katarzyny Skorupy, która nie brała udział w decydujących starciach z powodu urazów nadgarstków.

Słynna reprezentantka Polski może tym samym poszczycić się zdobycie mistrzostwa ligi w czterech różnych krajach: Włoszech (2009 i 2010 ze Scavolini Pesaro), Turcji (2011, Fenerbahce Stambuł), Chinach (2012, Evergrande Kanton) i w końcu Azerbejdżanie. Sukces osiągnięty w barwach Rabity może osłodzić dwukrotnej mistrzyni Europy nieudaną kampanię o złoto Ligi Mistrzyń: w tym sezonie azerski potentat zajął 3. miejsce w organizowanym w Baku Final Four LM.

Znamy też brązowego medalistę Superligi: Igtisadchi Baku pokonało po raz trzeci Azerrail Baku i zajęło najniższy stopień podium.

Azeryol Baku - Rabita Baku 0:3 (23:25; 26:28; 16:25)

Igtisadchi Baku - Azerrail Baku 3:0 (25:22; 25:22; 25:23)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!