Odrodzenie Atomówek - relacja z meczu Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza

Atom Trefl Sopot, bez trenera Buijsa na czele, pokonał w ERGO Arenie wicemistrzynie Polski z Dąbrowy Górniczej 3:1 i prowadzą w pojedynku o brąz 1:0.

Anna Kossabucka
Pojedynek od zawodniczek Atomu Trefla Sopot wymagał szybkiej regeneracji i odbudowy mentalnej. Po nieudanym półfinale z Impelem Wrocław, przed Atomówkami stanęło kolejne trudne zadanie - pokonanie Tauronu Banimex Dąbrowa Górnicza w serii pojedynków o brązowy medal.
Pierwszy pojedynek obecne jeszcze mistrzynie Polski rozpoczęły od wypracowania sobie znaczącej przewagi w pierwszym secie. Pełniący funkcje pierwszego trenera w tym meczu, Tomasz Wasilkowski, dał szansę gry świeżo powołanej do kadry, Klaudii Kaczorowskiej. Zawodniczka odpłaciła się trenerowi bardzo skuteczną grą w pierwszej partii meczu. Już na pierwszej przerwie technicznej Atom prowadził 8:4 i w dalszych częściach pierwszej odsłony przewagi tej nie utraciły. Dodatkowym atutem sopocianek była pewna gra w bloku. Ostatecznie Atomówki pierwszą partię wygrały zdecydowanie, 25:13.

Drugi set rozpoczął się od gry "punkt za punkt", jednakże na pierwszej przerwie technicznej to Atomówki schodziły z 3-punktowym prowadzeniem. W środkowej fazie partii jednakże coraz wyraźniej do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Efektowne ataki ze środka Rachel Adams oraz lepsza skuteczność w bloku spowodowały, że to wicemistrzynie Polski odskoczyły sopociankom na 3 punkty. Dopiero czas wzięty przez szkoleniowca Atomu oraz wprowadzenie na boisko Kimberly Hill odwróciły losy tego seta. Ostatecznie, po walce na przewagi to Atom Trefl przechylił losy tej odsłony na swoją korzyść, wygrywając 27:25.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Po 10-minutowej przerwie początkowo przebieg pojedynku nie różnił się znacząco. Obie ekipy starały się grać cierpliwie i budować swoją przewagę. Punkty jednakże zdobywane były seriami. Od stanu 17:17, to dąbrowianki wypracowały sobie przewagę, głównie za sprawą błędów własnych Atomówek, które wyraźnie straciły koncentrację, co skutkowało porażką w trzecim secie.

Czwarta partia jednakże to od początku duża mobilizacja w szeregach sopocianek. Pewnie wprowadziła się na boisko Judith Pietersen, która okazała się doskonałym uzupełnieniem nieźle spisującej się w pierwszych partiach meczu Anny Podolec. Kolejne ataki Holenderki, oraz skuteczna gra na siatce przyniosły szybkie zwycięstwo w czwartej partii sopociankom.

Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 27:25, 20:25, 25:16)

Atom: Bełcik, Leys, Łukasik, Podolec, Efimienko, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Gajewska, Radulović, Pietersen

Tauron: Szczurek, Dziękiewicz, Sasa, Ozge, Adams, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Urban, Kaczmar

MVP: Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1-0 dla Atomu

Kluczowa była redukcja błędów - komentarze po meczu Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza