Naj... półfinałów PlusLigi

Portal SportoweFakty.pl wybrał najciekawsze wydarzenia z II rundy fazy play-off PlusLigi. Co ciekawego wydarzyło się w tej fazie spotkań?

Najlepszy powrót: Asseco Resovia Rzeszów od 0:2 do 2:2 w półfinałowej rywalizacji w PlusLidze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Niewiele osób w całej Polsce wierzyło, że Asseco Resovii Rzeszów uda się odrobić straty po dwóch porażkach z ZAKSĄ w Hali Podpromie, tym bardziej, że rzeszowianie przegrywali już 0:2 w setach w trzecim pojedynku. Jednak waleczni podopieczni Andrzeja Kowala najpierw zwyciężyli w piątkowym spotkaniu po tie-breaku, by na drugi dzień jeszcze bardziej zdominować rywala, wygrywając 3:1. Dzięki temu o tym, kto zagra w finale PlusLigi, zdecyduje piąte starcie w Rzeszowie.

- Zostawiliśmy na boisku całe serce, cały zespół pokazał charakter i właśnie to się liczyło - powiedział libero Resovii, Krzysztof Ignaczak.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Najbardziej bezradni: siatkarze Jastrzębskiego Węgla w III meczu z PGE Skrą Bełchatów

Po przegranej w pierwszych dwóch meczach półfinałowych w Bełchatowie, siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie nawiązali skutecznej walki z PGE Skrą przed własną publicznością, przegrywając w trzech setach. Tym samym to bełchatowianie uzyskali awans do finału mistrzostw Polski. Świetnie w trzecim pojedynku w bełchatowskiej ekipie współpracowało trio: Nicolas Uriarte (MVP meczu) - Facundo Conte (16 pkt.) - Mariusz Wlazły (13 pkt.).

Najwięksi nieobecni: Olieg Achrem (Asseco Resovia Rzeszów) oraz Jurij Gladyr (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Kontuzje wyeliminowały z gry w meczach półfinałowych w Kędzierzynie-Koźlu przyjmującego, a zarazem kapitana Asseco Resovii - Oliega Achrema, oraz środkowego ZAKSY Jurija Gladyra. Mimo nieobecności w składzie swojego lidera, rzeszowianie byli w stanie doprowadzić do remisu w półfinałowej walce z ZAKSĄ.

Najczęściej wykorzystywany w ataku: Dominik Witczak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Dominik Witczak był najczęściej wykorzystywanym siatkarzem w ataku podczas dwóch meczów w Kędzierzynie-Koźlu ZAKSA - Asseco Resovia. Witczak w pierwszym starciu atakował 60-krotnie, zaś w drugim 30 razy, co daje łącznie 90 ataków. Świeżo upieczony reprezentant Polski w 1. spotkaniu zdobył 32 punkty, zaś w kolejnym zapisał na swoim koncie 15 "oczek".    Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Najlepszy zastępca: Nikołaj Penczew występujący w miejsce Oliega Achrema

Blisko 22-letni bułgarski przyjmujący udźwignął ciężar i udanie zastąpił kontuzjowanego Oliega Achrema w meczach numer 3 oraz 4 przeciwko kędzierzynianom. W pierwszym starciu w Kędzierzynie-Koźlu Bułgar zdobył 12 "oczek", zaś w drugim zapisał na swoim koncie 11 punktów, zostając wybranym MVP pojedynku.

Najlepsza akcja: w tie-breaku III meczu ZAKSA - Asseco Resovia

W III meczu półfinałowym PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów stworzyły bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie widowisko, które zakończyło się zwycięstwem rzeszowian. W tie-breaku tego pojedynku przy stanie 7:6 dla Resovii miała miejsce fantastyczna akcja z wieloma obronami z obydwu stron, którą ostatecznie atakiem z lewego skrzydła skończył Nikołaj Penczew.

Najdłuższy set (punktowo): ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów II set pierwszego meczu (27:25)

Najkrótsze sety (punktowo):  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów I set pierwszego meczu (25:16)

Najskuteczniejszy w ataku (minimum 6 ataków): Piotr Nowakowski z Asseco Resovii w pierwszym meczu przeciwko ZAKSIE (89-procentowa skuteczność; 8/9)

Najmniej skuteczny w ataku (minimum 6 ataków): Peter Veres z Asseco Resovii w drugim meczu przeciwko ZAKSIE (14-procentowa skuteczność; 1/7)