BKS Aluprof powalczy o 5. miejsce - relacja z meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka SK bank Legionovia Legionowo

BKS Aluprof po raz drugi pokonał Siódemkę SK bank Legionovię i zagra o 5. miejsce na koniec sezonu Orlen Ligi. W drugim meczu gospodynie straciły tylko jednego seta.

Paweł Sala
Paweł Sala

Spotkanie w Bielsku-Białej lepiej rozpoczęły bielszczanki. Bardzo dobra gra środkowych Aluprofu i dobra zagrywka sprawiły, że gospodynie prowadziły 12:9, a chwilę potem już 16:11. Goście sporadycznie odpowiadali atakami, a po drugiej przerwie technicznej popełniali sporo błędów własnych. Pierwsza partia padła łupem miejscowych do 15.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

W drugiej partii legionowianki wyszły zdeterminowane, aby odrobić straty. Po skutecznej akcji Tamary Rakić z drugiej linii prowadziły 4:1. Później jednak kilka błędów własnych (psute ataki przez Annę Sołodkowicz) odwróciły wynik meczu (7:5 dla BKS-u). Sytuacja zmieniała się jednak z każdą minutą. Z nieprzygotowanej pozycji uderzała Małgorzata Lis i mieliśmy już 13:12 dla gości. Na drugiej przerwie technicznej znów prowadziły bielszczanki, ale w końcówce straciły koncentrację i oddały pole rywalkom. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych.

Trzeci set podobnie jak pierwszy lepiej zaczęły gospodynie (8:4). Dopiero po dwukrotnym bloku Rakić na Danijeli Nikić przewaga miejscowych stopniała do punktu (8:7). W kolejnym fragmencie kapitalnie grała w ataku Berenika Tomsia. Po drugiej przerwie technicznej bielszczanki ruszyły do ofensywy. Świetne ataki, bloki i lepsza od rywalek zagrywka sprawiły, że Aluprof wyszedł na prowadzenie, które powiększał do końca seta i ostatecznie zwyciężył do 17.

Kolejna odsłona mogła dać nadzieję legionowiankom na doprowadzenie do tie-breaku (9:14). Bielszczanki przegrywały jeszcze 11:15, ale od tego momentu do głosu doszły bialskie siatkarki. Po świetnym bloku Aleksandry Trojan na Rakić było już tylko 15:16. Wydarzenia na parkiecie zmieniały bieg. Siódemka SK bank Legionovia prowadziła 19:15, ale chwilę później rozpoczęło się odrabianie strat przez BKS. Celne ataki Beier, dobry blok sprawiły, że Aluprof wyszedł na prowadzenie i ostatecznie wygrał do 23, dzięki czemu zapewnił sobie prawo gry o 5. miejsce na koniec sezonu Orlen Ligi.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka SK bank Legionovia 3:1 (25:15, 21:25, 25:17, 25:23)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Nikić, Lis, Horka, Wilk, Ciaszkiewicz-Lach, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Pelc, Trojan, Szymańska.

Siódemka SK bank Legionovia: Wójcik, Szymańska, Sołodkowicz, Jóźwicka, Bąk, Tomsia, Saad (libero) oraz Raonić, Łukaszewska, Barfield, Rakić, Rybaczewska.

MVP: Karolina Ciaszkiewicz-Lach

Sędziowie: Dariusz Wolski (I), Marek Słowik (II)