Zwycięstwo AZS PW w sparingu z KPS-em

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej nie próżnują przed rozpoczęciem rywalizacji o miejsca 5-8 z Cerrad Czarnymi Radom. W czwartek zagrali z I-ligowcem z Siedlec.

Kinga Popiołek

Szkoleniowcy obu drużyn, Jakub Bednaruk i Sławomir Gerymski, umówili się na rozegranie czterech zwycięskich partii. W pierwszej i trzeciej warszawiacy wygrali do 18, za to w drugiej pierwszoligowy rywal postawił twardsze warunki gry i siatkarze walczyli na przewagi.

AZS Politechnika Warszawska prowadziła 3:0, dlatego też w ostatnim secie szansę gry otrzymali zawodnicy rzadziej grający, a także dwóch graczy z Młodej Ligi: Paweł Halaba i Bartłomiej Lemański. Brak zgrania gospodarzy wykorzystali siedlczanie urywając seta. W tym momencie sparing miał się zakończyć, ale zadecydowano o rozegraniu piątego, pełnego seta. Ostatnia odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem drugiego garnituru AZS PW.

Dobrą wiadomością dla szkoleniowca Inżynierów jest z pewnością powrót do gry Artura Szalpuka. Młody przyjmujący był ostatnio kontuzjowany, ale wiele wskazuje na to, że będzie gotowy na rywalizację z Cerrad Czarnymi Radom.

Również KPS Siedlce ma przed sobą ważne mecze. Pierwszoligowiec, po pokonaniu MKS Banimex Będzin wyrównał stan półfinałowej rywalizacji i wciąż ma szanse na awans do finału I ligi. Podopieczni Sławomira Gerymskiego dwa kolejne spotkania rozegrają przed własną publicznością 12 i 13 kwietnia.

AZS Politechnika Warszawska - KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 4:1 (25:18, 27:25, 25:18, 21:25, 25:15)

AZS PW: Zatko, Sacharewicz, Szalpuk, Gontariu, Gunia, Pawliński, Potera (libero) oraz Stępień, Adamajtis, Kaczorowski, Smoliński, Halaba, Lemański.

KPS: Przybyła, Schulz, Zbierski, Kowalski, Jasiński, Pruski, Sobczak (libero) oraz Rejowski, Milewski, Żakieta.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!