Serie A: Łatwe trzy punkty drużyny Joanny Wołosz

Siatkarki Yamamay Busto Arsizio we własnej hali zwyciężyły z jednym z najsłabszych zespołów Serie A - Ihf Volley Frosinone.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Bez zbędnych nerwów i emocji popularne Motyle rozprawiły się z rywalkami. Podopieczne Carlo Parisiego w PalaYamamay potrzebowały trzech setów, by wygrać z Ihf Volley. Dominacja drużyny Joanny Wołosz nie podlegała żadnej dyskusji. Tylko w pierwszej partii przyjezdne zdołały przekroczyć granicę 20 punktów. Najwięcej oczek w szeregach gospodyń zdobyła Anne Buijs (20 pkt.). Joanna Wołosz rozegrała cały pojedynek. Polka zapisała na swoim koncie 2 pkt. (1-zagrywką, 2-blokiem). Nasza rozgrywająca od włoskich statystyków otrzymała bardzo dobrą notę - 6,9.

W innych niedzielnych meczach 3 pkt. zgarnęła ekipa Robur Tiboni Urbino, a wicelider tabeli - Imoco Volley Conegliano - sensacyjnie uległ Openjobmetis Ornavasso 2:3. Pantery przegrały, choć w setach prowadziły już 2:0.

Yamamay Busto Arsizio - Ihf Volley Frosinone 3:0 (25:22, 25:17, 25:16);
Rebecchi Piacenza - Igor Gorgonzola Novara 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:13);
Openjobmetis Ornavasso - Imoco Volley Conegliano 3:2 (21:25, 15:25, 25:23, 29:25, 15:10);
Banca Di Forli - Robur Tiboni Urbino 0:3 (19:25, 20:25, 19:25);
Liu-Jo Modena - Pomi Casalmaggiore 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 20:25);
Pauzuje: Foppapedretti Bergamo.

Serie A2
Na zapleczu ekstraklasy przegrały wszystkie "polskie" kluby. Riso Scotti Pavia uległo 1:3 w starciu z Metalleghe Sanitars Montichiari. Joanna Frąckowiak dla przegranego zespołu zdobyła 24 pkt. (11-atakiem, 45 procent skuteczności, 1-blokiem). Savino Del Bene Scandicci Igi Chojnackiej nie wywalczyło nawet jednej partii w spotkaniu z Beng Rovigo. Polka wystąpiła tylko w trzecim secie i ani razu nie zapunktowała.

Natomiast Crovegli Reggio Emilia Patrycji Polak poległa w tie-breaku w meczu z Saugella Team Monza. Nasza przyjmująca pojedynek rozpoczęła na ławce rezerwowych. W pierwszej i drugiej partii pojawiała się na parkiecie na zmiany. Rozegrała za to cały trzeci, czwarty i piąty set. Zapisała na swoim koncie 13 pkt. (12-atakiem, 46 procent skuteczności, 1-blokiem). Przyjęła też 15 zagrywek (40 procent przyjęcia pozytywnego, 27 procent przyjęcia perfekcyjnego).

Metalleghe Sanitars Montichiari - Riso Scotti Pavia 3:1 (25:23, 22:25, 28:26, 25:22);
Crovegli Reggio Emilia - Saugella Team Monza 2:3 (22:25, 28:26, 25:16, 21:25, 11:15);
Beng Rovigo - Savino Del Bene Scandicci 3:0 (25:23, 25:17, 25:22).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A: Mistrzynie za silne dla Novary, Tokarska wróciła do wyjściowej "szóstki"