Naj... 22. kolejki PlusLigi

Portal SportoweFakty.pl wybrał zasługujące na uwagę sytuacje z 22. kolejki rozgrywek PlusLigi. Co ciekawego wydarzyło się w tej rundzie spotkań?

Najlepszy pojedynek: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (18:25, 25:21, 25:13, 21:25, 15:13)

Pojedynek mistrza z wicemistrzem Polski nie zawiódł! ZAKSA i Asseco Resovia stworzyły emocjonujące - z wieloma zwrotami akcji - widowisko, które zakończyło się zwycięstwem kędzierzynian po tie-breaku.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Najcenniejsze zwycięstwa (w kontekście walki o "ósemkę"): Transferu Bydgoszcz z Indykpolem AZS-em Olsztyn (3:1), BBTS Bielsko-Biała - Effector Kielce (1:3), AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk (2:3)

Trwa zażarta walka o ósme miejsce na koniec fazy zasadniczej pomiędzy Transferem, Effectorem i Treflem, a przed nimi z niewielką przewagą jest AZS Politechnika. Wszystkie te trzy pierwsze zespoły zgodnie zwyciężyły w 22. kolejce PlusLigi.

Najefektowniej grający siatkarz kolejki: Dick Kooy (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Dick Kooy w starciu przeciwko mistrzowi Polski zagrał bardzo efektownie, niczym Felipe Fonteles w poprzednim sezonie. Kooy był jednym z "ojców" zwycięstwa z Asseco Resovią, kończąc mecz z 24 punktami, a największe wrażenie robiły jego ataki z szóstej strefy oraz mocne zagrywki.

Najdłuższa seria na zagrywce: Wojciech Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów) w starciu z AZS-em Częstochowa

Przy stanie 12:12 w III secie w polu serwisowym pojawił się Wojciech Włodarczyk, i dopiero po dziewięciu kolejnych wygranych przez Skrę z AZS-em akcjach, zepsuł zagrywkę.

Najlepszy come back: Lotos Trefl Gdańsk od 0:2 do 3:2 w rywalizacji z AZS Politechniką Warszawską

"Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3" - to siatkarskie powiedzenie sprawdziło się w środę w Warszawie. Inżynierowie prowadzili już 2:0 z gdańszczanami, lecz nie potrafili postawić kropki nad "i", ostatecznie przegrywając po tie-breaku. Te dwa punkty zdobyte przez siatkarzy Trefla mogą się okazać bezcenne w kontekście walki o ćwierćfinały.

Największe wyróżnienie: dla Cerradu Czarnych Radom za mecz z Jastrzębskim Węglem (2:3)

Beniaminek z Radomia nie przestaje zadziwiać. Czarni wyszli w Jastrzębiu-Zdroju bez kompleksów na mecz z półfinalistą Ligi Mistrzów i przegrali dopiero po walce w tie-breaku.

Najlepsza cieszynka: PGE Skra Bełchatów wykonująca cieszynkę "Strażak Zbigniew Bródka"

Siatkarze Skry kontynuują zapoczątkowaną niedawno tradycję pomeczowych cieszynek. Tym razem oddali hołd złotemu medaliście igrzysk w Soczi panczeniście Zbigniewowi Bródce, który na co dzień jest strażakiem.

Najbardziej wyczekiwany powrót: Krzysztof Ignaczak

W Rzeszowie czekali, czekali aż się doczekali powrotu Krzysztofa Ignaczaka na boisko po kontuzji, a na swoją nominalną pozycję powrócił Nikołaj Penczew.

Najdłuższy set (punktowo): Transfer Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn I set (28:26) i III set (26:28)

Najkrótszy set (punktowo): ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów III set (25:13)

Najskuteczniejszy w ataku (minimum 6 ataków): Piotr Hain z Indykpolu AZS-u Olsztyn (100-procentowa skuteczność; 7/7)

Najmniej skuteczny w ataku (minimum 6 ataków): Wojciech Sobala z Indykpolu AZS-u Olsztyn (18-procentowa skuteczność; 2/11)

[b]Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!