Konarski nie wystarczył na Resovię - podsumowanie 17. kolejki Młodej Ligi

Wspierana przez Dawida Konarskiego Delecta Bydgoszcz przegrała z Asseco Resovią Rzeszów w przedostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej. Pierwsze po dłuższej przerwie zwycięstwo odniosła za to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z trzech punktów w tym tygodniu cieszyła się także Politechnika Warszawska.

Agnieszka Niedziałek

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 21:25, 25:27)

Po siedmiu porażkach z rzędu kibice z Kędzierzyna-Koźla doczekali się zwycięstwa swojej drużyny. ZAKSA pokonała w trzech setach na wyjeździe zajmujący trzecie miejsce w tabeli Jastrzębski Węgiel. Dwie pierwsze partie dość pewnie wygrali goście. Gospodarze większą determinację wykazali w ostatnim secie, który zakończył się jednak po grze na przewagi także zwycięstwem przyjezdnych.

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (24:26, 25:21, 20:25, 26:28)

W tym tygodniu najwięcej emocji przyniosło spotkanie w Bydgoszczy. Drużynę Delecty wsparł na boisku Dawid Konarski, który jest podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Piotra Makowskiego. Okazało się, że plusligowe wsparcie nie wystarczyło gospodarzom do wygranej. Resovia oddała przeciwnikom tylko jednego seta. Rzeszowianom udał się rewanż za przegraną z pierwszego w tym sezonie spotkania, kiedy ulegli rywalom 2:3.

AZS Politechnika Warszawska - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

Poprzednie spotkanie między tymi drużynami zakończyło się w tie-breaku z korzyścią dla akademików spod Jasnej Góry. Teraz wygrali siatkarze z Warszawy i poradzili sobie z rywalami dużo szybciej. Częstochowianie próbowali stawić opór przeciwnikom w pierwszym i trzecim secie. Druga partia natomiast była wyrazem całkowitej dominacji gospodarzy. Dzięki temu zwycięstwu Politechnika Warszawska awansowała na siódme miejsce w tabeli.