Prawie dwie godziny walki w Jastrzębiu - podsumowanie 15.kolejki Młodej Ligi

Pierwsza kolejka rozegrana w 2012 roku przyniosła dwa zacięte pojedynki. Najdłużej na hali rywalizację obserwowali widzowie w Jastrzębiu, gdzie gospodarze w tie-breaku pokonali Fart Kielce. Cieszyć się mogli także fani z Gdańska, Bełchatowa, Warszawy i Częstochowy.

Agnieszka Niedziałek

AZS UWM Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 25:21, 25:19, 26:28, 6:15)

Tym razem pojedynek drużyn z północnej części siatkarskiej Polski był dużo bardziej emocjonujący niż ten rozgrywany pod koniec października (wówczas 3:0 wygrał Lotos Trefl). Tym razem gdańszczanie wygrali inauguracyjną partię, ale później napotkali opór ze strony rywali. Gospodarze wygrali drugiego seta i trzeciego seta. Najdłużej na rozstrzygnięcie czekano w czwartej odsłonie. Triumfatora wyłoniła dopiero gra na przewagi, w której lepsi okazali się przyjezdni. Oni też zwyciężyli w tie-breaku i całym meczu.

Jastrzębski Węgiel - Fart Kielce 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:23, 19:17)

Tak jak w szóstej kolejce spotkań, tak i teraz jastrzębianie potrzebowali aż pięciu setów, aby wygrać z przeciwnikami z Kielc. Tym razem zacięta walka trwała niemal dwie godziny. W tym czasie zespoły wygrywały na przemian; Fart zwyciężył w jednej partii, a Jastrzębski Węgiel gonił go w kolejnej. O tym jak bardzo zacięty był to mecz świadczyć może chociażby wynik piątego seta - 19:17 dla gospodarzy.

Delecta Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 16:25)

Lider tabeli zrewanżował się Delekcie za przegraną w pierwszej rundzie spotkań (w Bełchatowie goście wygrali 3:2), choć to bydgoszczanie lepiej zaczęli ten mecz. Później jednak Skra górowała nad rywalami w trzech kolejnych partiach. W czwartej odsłonie wygrała pewnie różnicą dziewięciu „oczek”. Dzięki temu zwycięstwu bełchatowianie umocnili się na prowadzeniu w rozgrywkach. Druga Delecta traci do nich siedem punktów, choć ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie 14.kolejki.

AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

2012 rok, jak na razie, nie okazuje się dla kędzierzynian lepszy od końcówki poprzedniego. ZAKSA przegrała szóste spotkanie z rzędu i z każdą kolejką spada w tabeli. Tym razem bez większych problemów z młodymi siatkarzami z Kędzierzyna-Koźla poradzili sobie gracze Politechniki Warszawskiej. Zawodnicy ze stolicy wygrali pewnie w trzech setach i dzięki temu zrównali się punktami z ZAKSĄ i Resovią.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa- Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:23, 25:20, 26:24)

Częstochowianie odnieśli na swojej hali cenne zwycięstwo, które pozwolił im awansować na czwarte miejsce w tabeli. W październiku to rzeszowianie górowali na rywalami, teraz sytuacja się odwróciła. Akademicy spod Jasnej Góry potrzebowali tylko trzech setów, aby pokonać rywali z Podkarpacia. Najbliżej przedłużenia swoich szans na dobry rezultat w tym spotkaniu przyjezdni byli w trzeciej odsłonie, ale po grze na przewagi to gospodarze cieszyli się z wygranej w tej odsłonie oraz w całym meczu.