Grand Slam: Historyczny wynik Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej, jest brąz!

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wywalczyły brązowy medal podczas imprezy w Olsztynie, pokonując w decydującym spotkaniu Holenderki.

Dominika Pawlik
Po raz pierwszy w historii o medale okazję walczyć miały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki dopiero w sobotę przegrały pierwszy mecz w turnieju, ulegając Madelein Meppelink i Marleen Van Iersel w dwóch setach. Po kilku godzinach przerwy przystąpiły do potyczki o historyczny brązowy medal.
Pierwsza odsłona była bardzo krótka. Sophie van Gestel i Jantine van der Vlist nie były w stanie postawić oporu polskiej parze. Brzostek z Kołosińską, jakby zupełnie odmienione, bez względu na końcowy wynik osiągnęły i tak życiowy sukces, grały tak, jak w fazie grupowej.

Skupione od pierwszej do ostatniej piłki, były lepsze od Holenderek w każdym elemencie, w bloku tradycyjnie zachwycała Kołosińska. Polki wykorzystały już premierowego setbola, oddając przeciwniczkom tylko 12 punktów.

Początek drugiej partii był wyrównany, holenderskie siatkarki zaczęły lepiej zagrywać, a także podbijać więcej piłek. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 11:11. Dobre kierunki ataków wybierała Brzostek i Polkom udało się odskoczyć. Tej przewagi nie zmarnowały i dowiozły ją do końca.

To drugi sukces Polek w tym sezonie po tym, jak zdobyły brązowy medal podczas mistrzostw Europy.

Mecz o 3. miejsce:

Kołosińska/Brzostek (Polska, 8) - Van Gestel/Van der Vlist (Holandia, 29) 2:0 (21:12, 21:16)