Grand Slam: Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek poza turniejem, awans Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek polegli z Amerykanami, zajmując 9. miejsce w turnieju w Olsztynie. Awans uzyskali za to Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Dominika Pawlik
Dwie polskie pary walczyły o ćwierćfinał turnieju w Olsztynie. Wcześniej z imprezą pożegnali się Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Jako pierwsi na korcie centralnym zameldowali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.
Przeciwnikami polskiego duetu byli Łotysze, wspierani przez kilkuset kibiców. Pierwszy set toczył się pod dyktando Polaków, którzy lepsi od rywali byli w każdym elemencie, grali odważnie i pewnie. - Nie było łatwo, ale wszystkie mecze na tym turnieju skończyły się pozytywnie dla nas. To był męczący mecz, więc tym bardziej cieszymy się z wygranej - przyznał Łosiak.

W końcówce słabszym ogniwem okazał się Haralds Regza- Zagrywaliśmy na niego, bo widzieliśmy, że nie ma sił. Był niedokładny w przyjęciu i ataku, męczył się. Ciężko oddychał, ten długi mecz go wykończył i w końcówce trzeciego seta padł - wyjaśnił nasz zawodnik.

- Wiele meczów przegraliśmy już przez taką głupią młodość, cały czas prowadziliśmy, a potem traciliśmy w końcówkach punkty. Teraz staramy się nad tym zapanować, grać równo do samego końca, nawet, jeżeli przegrywamy 3-4 punktami. Nie liczymy na to, że przeciwnik się pomyli, ale gramy po prostu swoją siatkówkę - dodał Kantor.

Nie powiodło się za to Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi. Polski duet trafił na doświadczonych Amerykanów, którzy w decydujących momentach okazali się lepsi. W pierwszej partii Jacob Gibb i Casey Patterson przeważali na boisku, rywale rzucili się w szaleńczą pogoń, ale nie zdołali uratować seta.

W drugiej odsłonie doszło do odwrotnej sytuacji. Polacy prowadzili wysoko, ale w końcówce amerykański duet zaczął odrabiać straty, kończąc pewnie kolejne ataki. Ostatecznie jednak Fijałek i Prudel doprowadzili do tie-breaka.

Na nic nie zdały się pojedyncze akcje, Gibb i Patterson w tej części spotkania zdominowali przeciwników i awansowali do ćwierćfinału.