Grand Slam: Popołudniowy komplet zwycięstw, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie zawiedli

Trzy polskie duety startujące w turnieju w Olsztynie wygrały swoje mecze w drugiej kolejce spotkań grupowych. Większych szans rywalom nie dali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Dominika Pawlik
Sprawcy jednej z większych czwartkowych niespodzianek, Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, dobrą passę kontynuowali po kilku godzinach odpoczynku. Kolejnymi rywalami Polaków byli Jacob Gibb i Casey Patterson.
Spotkanie było wyrównane i trudne dla obu duetów, rozstrzygnięcie znalazło dopiero w trzech setach. Amerykanie przeważali w premierowej odsłonie, ale nie byli w stanie poradzić sobie z zagrywką Polaków i pozwolili im wyrównać stan seta. Partię na swoją korzyść zapisali Kantor i Łosiak, ale w drugiej musieli już uznać wyższość rywali, którzy wyciągnęli wnioski z przegranej odsłony. Po wyrównaniu, oba duety wróciły na boisko i tym razem grę od początku prowadzili Polacy, nie dali Amerykanom większych szans.

Grupa F:

Gibb/Patterson (USA, 6) - Łosiak/Kantor (Polska, 27) 1:2 (21:23, 21:19, 9:15)

Miejsce Drużyna Punkty Z-P Sety
1. Kantor/Łosiak (Polska) 4 2-0 4:2
2. Gibb/Patterson (USA) 3 1-1 3:3
3. Emanuel/Santos (Brazylia) 3 1-1 3:1
4. Rosenthal/Brunner (USA) 2 0-2 1:4

Drugie zwycięstwo wywalczyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W drugim czwartkowym meczu mierzyli się z reprezentantami Australii. Isaac Kapa i Christopher McHugh wyrównaną walkę nawiązali tylko w premierowej odsłonie, w drugim secie przewaga Polaków była niepodważalna. W piątek przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins.

Grupa H:

Fijałek/Prudel (Polska, 8) - Kapa/McHugh (Australia, 24) 2:0 (21:18, 21:11)

1. Fijałek/Prudel (Polska) 4 2-0 4:0
2. Samilovs/Smedins (Łotwa) 4 2-0 4:0
3. Fuchs/Windscheif (Niemcy) 2 0-2 0:4
4. Kapa/McHugh (Australia) 2 0-2 0:4

Po porażce w sesji porannej, zrehabilitowali się na olsztyńskiej plaży Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Kanadyjczycy, którzy byli przeciwnikami polskiego duetu, postawili mocny opór, a szczególnie zacięta była druga odsłona. Chaim Schalk i Ben Saxton nie chcieli odpuścić, ale ostatecznie przegrali seta do 25 i w efekcie cały mecz. Na koniec fazy grupowej Polacy zmierzą się z duetem z Turcji.

Grupa G:

Schalk/Saxton (Kanada, 10) - Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 26) 0:2 (16:21, 25:27)

1. Herrera/Gavira (Hiszpania) 4 2-0 4:0
2. Kądzioła/Szałankiewicz (Polska) 3 1-1 2:2
3. Schalk/Saxton (Kanada) 3 1-1 2:2
4. Gogtepe/Giginoglu (Turcja) 2 0-2 0:4