Jurmala Masters: Jedna polska para w półfinale

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek awansowali do półfinału Jurmala Master na Łotwie. W 1/8 finału z rywalizacji odpadły dwie pozostałe polskie pary.

Michał Fajtek
Grzegorz Fijałek oraz Mariusz Prudel mieli jednak problemy. W każdym z meczów wygrywali 2:1. Polacy w pierwszej rundzie play - off pokonali Yuryja Bogatova oraz Maksima Hudyakowa. Pierwszego seta przegrali 20:22. W dwóch kolejnych partiach zrehabilitowali się, nie dając szans rywalom i awansowali do ćwierćfinału.
Tam natrafili na austriacką parę Paul Eglseer/Daniel Mullner. Pojedynek był bardzo wyrównany. Pierwszy set Polacy rozstrzygnęli na swoją korzyść (21:19). W drugiej część los się odwrócił. W końcówce lepsi okazal się rywale. W tie-breaku nasi reprezentanci zachowali więcej zimnej krwi. Wygrywając do 10 zapewnili sobie awans do niedzielnego półfinału.

Pozostali Polacy odpadli już w 1/8 finału. Para Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz gładko przegrała z norwegami Iverem Horremem Geierem Eithunem. Bliscy awansu byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Ulegli włoskiemu zespołowi Mateo i Paulo Ingrosso. Po dwóch setach był remis, jednka w decydującej partii nasi reprezentanci przegrali 15:17.