WT Stare Jabłonki: Zwycięstwo Larissy i Tality

Zwycięstwem brazylijskiej pary Larissa / Talita zakończył się finałowy mecz turnieju World Tour Grand Slam siatkarek plażowych, który rozegrano w Starych Jabłonkach.

Łukasz Witczyk
Do półfinałów turnieju kobiet awansowały po dwie pary z Brazylii i Niemiec. W pierwszym z nich Larissa Franca i Talita Antunes w dwóch setach pokonały Katrin Holtwick i Ilkę Semmler. W pierwszej partii Brazylijki dały ugrać swoim rywalkom 17 punktów, a drugi set wygrały do 12. W drugim półfinale niemiecki duet Laura Ludwig / Julia Sude pomścił swoje rodaczki i pokonał Taianę Limę i Fernandę również w dwóch setach. Mecz ten był zdecydowanie bardziej wyrównany, a pierwszy set zakończył się zwycięstwem Niemek w stosunku 28:26. W drugiej odsłonie Ludwig i Sude pokonały rywalki 21:19 i mogły świętować awans do finału.
W finale pocieszenia lepsze okazały się Holtwick i Semmler pokonały Limę i Fernadndę w dwóch setach. W pierwszym z nich oddały Brazylijkom 17 punktów, a w drugiej odsłonie Niemki wygrały do 16. - W zeszłym roku miałyśmy bardzo dobry sezon. Wówczas po raz pierwszy walczyłyśmy o medale i to jest trudne do powtórzenia w kolejnych występach. Tutaj grałyśmy tak, jak potrafimy grać. Czułyśmy, że na treningach wszystko było dobrze - powiedziała Semmler.

Z kolei w decydującym pojedynku lepsze okazały się Larissa i Talita, lecz triumf nie przyszedł im łatwo. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. W pierwszym secie Brazylijki do 14 pokonały parę Ludwig / Sude. Niemki nie podłamały się słabszym występem w tej odsłonie i w kolejnym secie wygrały do 19. Ostatni set turnieju kobiet zakończył się zwycięstwem Brazylijek 16:14.

- To nie był dla nas łatwy mecz. Popełniałyśmy dużo błędów w drugim i trzecim secie. Musiałyśmy uspokoić nerwy. Włożyłyśmy wiele serca w to spotkanie, bo był on bardzo trudny. Larissa bardzo mi pomogła, ona gra na bardzo dobrym poziomie - mówiła po triumfie Talita. - Nie za dobrze rozpoczęłyśmy zmagania w Starych Jabłonkach. Kibice są tutaj fantastyczni i po prostu do końca nie chciałyśmy stąd wyjeżdżać - przyznała Ludwig.

Wyniki:

Półfinały:

Taiana Lima / Fernanda (Brazylia, 8) - Laura Ludwig / Julia Sude (Niemcy, 11) 0:2 (26:28, 19:21)
Katrin Holtwick / Ilka Semmler (Niemcy, 4) - Larissa / Talita (Brazylia, 13) 0:2 (17:21, 12:21)

Mecz o 3. miejsce:

Katrin Holtwick / Ilka Semmler (Niemcy, 4) - Taiana Lima / Fernanda (Brazylia, 8) 2:0 (21:17, 21:16)

Finał:

Larissa / Talita (Brazylia, 13) - Laura Ludwig / Julia Sude (Niemcy, 11) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)