WT Stare Jabłonki: Polki odpadły w eliminacjach

We wtorek w Starych Jabłonkach eliminacyjną rywalizacją kobiet rozpoczęły się zawody World Tour Grand Slam. W pierwszej rundzie odpadły dwie polskie pary.

Łukasz Witczyk
We wtorek o awans do turnieju walczyły pary Agnieszka Adamek/Aleksandra Kwiatkowska oraz Martyna Kłoda/Maria Włoch. Oba duety w dwóch setach musiały uznać wyższość rywalek i nie wystąpią w turnieju głównym zawodów World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach.
Większy opór swoim rywalkom stawiły Adamek i Kwiatkowska, które przegrały z siostrami Nystrom. Oba sety zakończyły się wynikiem 21:18 dla Finek, a sporym atutem Polek była skuteczna zagrywka. Dzięki temu elementowi biało-czerwone odrabiały straty i nawiązywały walkę ze Skandynawkami. Z kolei Kłoda i Włoch przegrały z Vilde Sikvoll i Cindy Treland. Polki łatwo oddały pierwszego seta, lecz w drugim napędziły sporo stracha Norweżkom. W końcówce lepiej spisały się jednak rywalki i to one cieszyły się z awansu do II rundy eliminacji.

W turnieju głównym, który zainaugurowany zostanie w środę wystąpią trzy polskie pary. Będą to Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran oraz Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek.

Wyniki:

Adamek / Kwiatkowska (Polska) - Er. Nystrom / Em. Nystrom (Finlandia) 0:2 (18:21, 18:21)
Kłoda / Włoch (Polska) - Sikvoll / Treland (Norwegia) 0:2 (13:21, 20:22)