Michał Bryl i Kacper Kujawiak mistrzami świata do lat 21 w siatkówce plażowej

Młodzi siatkarze plażowi, Michał Bryl i Kacper Kujawiak, zostali mistrzami świata do lat 21. W finale rozgrywanego na Cyprze turnieju pokonali duet z Rosji.

Polacy przez turniej przeszli jak burza. Swoją grupę wygrali bez straty seta, a w 1/8 finału dosłownie roznieśli parę z Litwy. Na opór przeciwników pierwszy raz natrafili w ćwierćfinale. By wyeliminować Niemców, Wicklera i Schneidera potrzebowali tie-breaka. W półfinale zmierzyli się z norweską parą Sorum / Mol. Pierwsza partia nie ułożyła się po myśli biało-czerwonych, ale Bryl i Kujawiak szybko odzyskali kontrolę nad sytuacją. Wygrali drugiego seta, a w trzecim całkowicie przytłoczyli przeciwników i awansowali do wielkiego finału. Tam zmierzyli się z Rosjanami, Leszukowem i Margiewem. Finałowe starcie było prawdziwym popisem naszych reprezentantów, którzy rozstrzygnęli je na swoją korzyść w ekspresowym tempie (w setach do 16 i 15). [ad=rectangle] Medaliści mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej:

1. Michał Bryl / Kacper Kujawiak (Polska) 2. Ilja Leszukow / Aleksander Margiew (Rosja) 3. Maxime Thiercy / Romain Di Giantommaso (Francja)

Cypryjska Larnaka już drugi raz okazała się bardzo szczęśliwa dla Bryla i Kujawiaka. Dwa lata wcześniej młodzi siatkarze wywalczyli tam tytuł mistrzów świata do lat 19.

Kacper Kujawiak w parze z Michałem Brylem wywalczył kolejny złoty medal młodzieżowych mistrzostw świata

W żeńskim turnieju złoty medal niespodziewanie zdobyły Kanadyjki Sophie Bukovec i Tia Miric. Mistrzynie świata w ćwierćfinale wyeliminowały Polki, Katarzynę Kociołek i Jagodę Gruszczyńską. Pierwszy set spotkania padł łupem biało-czerwonych, ale ich rywalki w efektownym stylu doprowadziły do tie-breaka, którego wygrały 15:12. Srebrny medal trafił do Litwinek, a brązowy do Amerykanek.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty