MŚ 2014: Francuzi w półfinale!

W czwartkowym spotkaniu w katowickim Spodku Trójkolorowi mieli przypieczętować awans do najlepszej czwórki mundialu, co udało im się już w pierwszym secie. Les Bleus zawalczą o medale!

Olga Krzysztofik
W swoim pierwszym meczu w grupie G Francuzi pokonali Niemców 3:0, a wynik środowego spotkania pomiędzy podopiecznymi Heynena a Irańczykami sprawił, że do awansu do najlepszej czwórki potrzebowali zaledwie jednego zwycięskiego seta w czwartkowym starciu z Persami.
Premierowa partia była zacięta, lecz widać było, że zawodnicy Slobodana Kovaca mieli problemy i nie byli w stanie przełamać rywali. Końcówka seta należała już do Les Bleus, którzy wygrywając 25:20 przypieczętowali swój awans do półfinałów Mistrzostw Świata 2014.

Francuzi w tegorocznym mundialu spisują się bardzo dobrze, zarówno pierwszą, jak i drugą rundę zakończyli jako liderzy swoich grup. Dotychczas, przed zakończeniem meczu z Iranem, zawodnicy Laurent Tillie doznali jedynie dwóch porażek - w pierwszej części mundialu ulegli Włochom 2:3, a w drugiej fazie, po tie-breaku, musieli uznać wyższość biało-czerwonych.