Tragedia na Rajdzie Dakar. Nie żyje polski motocyklista!

Tragiczna wiadomość nadeszła z 3. etapu Rajdu Dakar. Polski motocyklista Michał Hernik został znaleziony martwy na trasie między San Juan i Chilecito.

Rafał Lichowicz

Michał Hernik został znaleziony martwy na trasie 3. etapu Rajdu Dakat z San Juan do Chilecitio. Okoliczności jego śmierci wciąż nie są znane.

Organizatorzy rajdu w komunikacie prasowym poinformowali, że gdy zniknął sygnał z nadajnika polskiego motocyklisty i nie pojawił się na mecie kolejnego etapu o wyznaczonej godzinie, rozpoczęto natychmiast jego poszukiwania.

Helikopter medyczny znalazł Hernika 300 metrów od trasy na 206 kilometrze odcinka specjalnego ok. godz 16:03 czasu lokalnego. Doktor potwierdził na miejscu zgon.

Michał Hernik debiutował w tegorocznej edycji Rajdu Dakar. 39-letni motocyklista przygotowywał się dwa lata do startu w legendarnej imprezie. W 2013 ukończył prestiżowe terenowe rajdy w Abu Zabi i Maroku. Po dwóch etapach Rajdu Dakar zajmował 84. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Agencja TVN/x-news