Rajd Niemiec: Zmiana lidera

Jari-Matti Latvala przerwał piątkową passę Sebastiena Ogiera i wygrał trzeci odcinek specjalny Rajdu Niemiec. Fin został tym samym nowym liderem imprezy.

Andrzej Prochota
Na odcinku specjalnym "Moselland 1" Jari-Matti Latvala był szybszy od Sebastiena Ogiera o 2,3 sekundy. Wystarczyło to, aby objąć prowadzenie w Rajdzie Niemiec. Aktualnie Fin ma teraz 0,5 sekund przewagi nad mistrzem świata przed zakończeniem porannej piątkowej pętli. Trzeci na tej próbie ponownie był Andreas Mikkelsen.
Ponownie siódme miejsce wywalczył Robert Kubica, który do mety dojechał 11,2 sekundową stratą do zwycięzcy. - Są małe problemy na nawrotach, ale ogólnie jestem zadowolony. Czasami jest sporo kurzu, ale w zasadzie jest "ok" - powiedział na mecie polski kierowca. Przed krakowianinem znaleźli się jeszcze Kris Meeke, Thierry Neuville i Dani Sordo.

Przed kierowcami jeszcze jeden odcinek specjalny - od godziny 11:50, a następnie zaplanowano serwis.