Rajd Portugalii: Szybki finisz Kubicy. Ogier poza zasięgiem

Sebastien Ogier zakończył drugi dzień rajdu Portugalii z trzema kolejnym zwycięstwami na odcinkach specjalnych. Swój najlepszy rezultat w ostatniej próbie osiągnął Robert Kubica.

Rafał Lichowicz
Druga sobotnia pętla została w całości zdominowana przez Sebastiena Ogiera. Urzędujący mistrz świata WRC wygrał wszystkie trzy próby w tym najdłuższą Fridao przed Latvalą (+4,9) i Mikkelsenem (+7,1).

W sobotę Ogier był klasą dla siebie. Przystępując do rywalizacji z szóstej pozycji po pierwszym dniu, zakończył go jako wicelider. Francuz pilotowany przez Juliena Ingrassię w klasyfikacji drugiego dnia wygrał z przewagą 16 sekund nad Latvalą.

Niezwykle optymistycznie zakończył dzień Robert Kubica. Krakowianin wykręcił szósty czas. Był to najlepszy rezultat od pierwszego oesu na którym polska załoga zajęła czwartą pozycję. - Jestem bardzo szczęśliwy. Jeśli jutro pójdzie nam podobnie, to będzie to najlepszy rajd w WRC w moim wykonaniu - przyznał na mecie drugiego dnia rajdu Kubica.

Rzeczywiście w Portugalii Kubica ma szansę na swoje pierwsze punkty w obecnym sezonie. Dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej nie wydaje się być zagrożone. Dziesiąty Martin Prokop traci do byłego kierowcy F1 prawie trzy minuty.

Liderem rajdu po dwóch etapach jest Jari-Matti Latvala. Przewaga Fina nad Ogierem przed ostatnim dniem to ledwie 9,5 sekundy. Trzeci Kris Meeke traci już 20 sekund.