Rajd Monte Carlo: Kubica gorszy tylko od Loeba!

Zawodnicy mają już za sobą jedenasty odcinek specjalny Rajdu Monte Carlo. Nogi z gazu nie spuszcza Robert Kubica, który na kolejnej próbie zajął drugie miejsce.

Rafał Lichowicz
Na 20-kilometrowej próbie Pruniers - Embrun tylko Sebastien Loeb i Robert Kubica byli w stanie wykręcić czas poniżej 10 minut i 45 sekund. Francuz z Citroena na mecie pokonał załogę RK World Rally Team o 1,8 sekundy.

Ponad trzy sekundy stracił do Kubicy najlepszy z kierowców Volkswagena, Jari-Matti Latvala. Czwarte miejsce zajął Kris Meeke (+5,6), a piąte Sebastien Ogier (+7,4).

W klasyfikacji generalnej prowadzi pewnie Ogier przed Latvalą i Mikkelsenem. Czwarty Ostberg traci do najgorszego z Volkswagenów ponad 37 sekund. Robert Kubica po zwycięstwie na dziesiątym oesie awansował z 28. na 16. miejsce. Po ostatniej próbie krakowianin zyskał kolejną pozycję.

W sobotę zawodnicy pokonają jeszcze jeden oes Sisteron - Thoard o długości 36,85 km (start 15:43). Rajd Monte Carlo zakończą trzy niedzielne odcinki specjalne.