Rajd Wielkiej Brytanii: Dwa oesy dla Citroena. Kubica poza czołową "10"

Kierowcy mają za sobą dwa odcinki specjalne w ostatnim dniu Rajdu Wielkiej Brytanii. Tempo na obu próbach dyktował Mads Ostberg z fabrycznego zespołu Citroena.

Rafał Lichowicz
Dwie 10-kilometrowe trasy obu porannych odcinków specjalnych pokonał w najlepszym czasie Mads Ostberg z Citroena. Norweg ma jeszcze iluzoryczne szans na włączenie się do walki o podium jeśli podtrzyma swoje tempo.

Liderem rajdu pozostaje Sebastien Ogier, którego przewaga na najgroźniejszym rywalem stopniała do nieco ponad 43 sekund. Zaciętą walkę o drugie miejsce toczą Mikko Hirvonen i Kris Meeke. Brytyjczyk pokonał Fina na oesach 18 i 19, ale traci wciąż 2,1 sekundy.

Trzynastą i dwunastą lokatę na kolejnych próbach zajął Robert Kubica. - Zdradliwy odcinek. W niektórych miejscach było sporo błota - mówił na mecie 18 oesu kierowca Fiesty WRC, który ma 26,4 sekundy straty do jedenastego Haydena Paddona.

Do zakończenia rajdu pozostały jeszcze cztery odcinki specjalne. Ostatni oes w sezonie 2014 rozpocznie się o godzinie 13 czasu polskiego.