Rajd Hiszpanii: Pierwszy oes dla Latvali. Kubica wrócił na trasę

Robert Kubica dzięki systemowi Rally2 mógł powrócić do rywalizacji w Rajdzie Hiszpanii. Polak na pierwszym oesie ostatniego dnia imprezy zajął 10. miejsce.

Rafał Lichowicz
- Wszystko w porządku. Odcinek był szybki, trzeba dużo pewności siebie na takiej trasie. Myślę, że to dobrze dla nas - powiedział na mecie czternastego odcinka specjalnego Robert Kubica.

Kierowca M-Sportu, który wrócił do rajdu dzięki systemowi Rally2, z czasem 11:24,4 zajął dziesiątą lokatę ze stratą 16,1 sekundy do zwycięzcy.

Odcinek specjalny wygrał Jari-Matti Latvala w Volkswagenie. Fin na mecie był lepszy od Krisa Meeke (+3,9) i Sebastiena Ogiera (+4,6), który przewodzi wciąż w klasyfikacji generalnej.

Do zakończenia rywalizacji w Hiszpanii pozostały trzy odcinki specjalne. Ostatnim będzie Power Stage - Riudecanyes (15,55 km).