Rajd Hiszpanii: Pechowy dzień dla Roberta Kubicy

Polski kierowca nie ukończył drugiego dnia Rajdu Hiszpanii. Robert Kubica na 11. OS urwał koło w swoim aucie. Coraz bliżej mistrzostwa świata jest Sebastien Ogier.

Andrzej Prochota
Drugi dzień Rajdu Hiszpanii zakończył się po myśli Sebastiena Ogiera. Francuz co prawda wygrał tylko jeden odcinek specjalny, ale utrzymał bezpieczną przewagę w klasyfikacji generalnej. Jari-Matti Latvala dzięki wygraniu czterech oesów, zmniejszył stratę z 36 sekund do 27 w generalce. Na trzecim miejscu po drugim dniu znajduje się Mikko Hirvonen, ale Fin raczej skupi się na obronie swojej pozycji.
Robert Kubica dzień zaczął od awarii dyferencjału, a na początku drugiej sobotniej pętli urwał koło. Oznaczało to koniec dnia dla Polaka. Jednak w niedzielę zobaczymy ponownie polską załogę na trasie. - Uszkodzenia samochodu są niewielkie. W niedzielę jedziemy dalej - potwierdził Kubica.

W niedzielę Ogier będzie mógł świętować drugie mistrzostwo świata. Wystarczy, że ukończy rajd przed Latvalą. Wcześniej Volkswagen zapewnił sobie wygranie klasyfikacji generalnej zespołów.

Ostatni dzień rozpocznie się o 7:30. Natomiast Power Stage, który najprawdopodobniej rozstrzygnie losy całego rajdu oraz mistrzostw świata WRC zaplanowano na godzinę 12.