Rajd Australii: Superoesy dla Sebastien Ogiera. Robert Kubica utrzymał 8. miejsce

Obrońca tytułu mistrzowskiego Sebastien Ogier wygrał dwa superoesy kończące pierwszy dzień Rajdu Australii i został nowym liderem imprezy. Robert Kubica zakończył dzień w czołowej "10".

Redakcja
Redakcja
Mniej niż jedna sekunda dzieliła trzech kierowców Volkswagena na mecie obu piątkowych superoesów Coffs. W pierwszej próbie na półtora kilometrowej trasie wygrał Sebastien Ogier, który był 0,1 sekundę lepszy od Jariego-Mattiego Latvali. Kolejną 0,1 sekundy stracił Andreas Mikkelsen.

Podczas drugiego przejazdu Ogier poprawił swój czas o 1,6 sekundy. Na mecie Francuz był lepszy od Latvali o 0,7 sekundy dzięki czemu został nowym liderem rajdu. Drugi na ósmym oesie Mikkelsen wskoczył na trzecie miejsce w "generalce".

Robert Kubica na kończących pierwszy dzień odcinkach specjalnych był kolejno 9. i 8. Krakowianin pilotowany przez Macieja Szczepaniaka zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 7,3 sekundy od siódmego Madsa Ostberga.

W sobotę kierowcy będą mieli do pokonania sześć odcinków specjalnych o łącznej długość blisko 119 kilometrów. Start do pierwszego około godz. 00:18 czasu polskiego.

Klasyfikacja generalna po 1. dniu Rajdu Australi (8 OS)