Rajdowe ME: Kajetanowicz rozpoczął od 13. miejsca

Kevin Abbring z zespołu Peugeota został pierwszym liderem Rajdu Czech. 13. miejsce na inauguracyjnym odcinku specjalnym zajęła załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran.

Redakcja
Redakcja
Zwycięzca pierwszego piątkowego superoesu Kevin Abbring był lepszy od najgroźniejszego rywala o blisko trzy sekundy. Załoga Peugueta pokonała trasę blisko 10-kilometrowego odcinka specjalnego w Zlinie w czasie 7 minut i 10 sekund.

Drugie miejsce zajął aktualny lider cyklu mistrzostw Europy, Esapekka Lappi. Fin stracił do zwycięzcy 2,8 sekundy. Jego przewaga nad trzecim Cragiem Breenem wyniosła mniej niż dwie sekundy.

Trzynaste miejsce po pierwszym odcinku specjalnym zajmuje najlepsza polska załoga Kajetan Kajetanowicz - Jarosław Baran.