Rajd Niemiec: Kolejny odcinek dla Jariego-Mattiego Latvali. Robert Kubica 11.

Jari-Matti Latvala rozpoczął od zwycięstwa drugą sobotnią pętlę w Rajdzie Niemiec. Fiński kierowca był minimalnie szybszy od Thierrego Neuville'a. Robert Kubica zajął 11. miejsce.

Redakcja
Redakcja
Po wznowieniu rywalizacji w drugim dniu Rajdu Niemiec kierowcy zmierzyli się na trasie odcinka specjalnego Stein & Wein, na którym o poranku najszybszy był Robert Kubica. Tym razem polski kierowca znalazł się poza czołową dziesiątką.

- Błoto zniknęło z drogi a my mamy miękkie opony! Zaczęliśmy się ślizgać - powiedział na mecie Kubica, który z czasem 10:15,5 zajął 12. miejsce.

Zwyciężył po raz szósty Jari-Matti Latvala. Fin ma na koncie równo 50 oesowych zwycięstw w tegorocznych edycji WRC. Jego przewaga w klasyfikacji generalnej Rajdu Niemiec nad drugim Krisem Meeke wynosi w tej chwili nieco ponad 50 sekund.

W sobotę kierowcy powalczą jeszcze na trzech odcinkach specjalnych. Początek kolejnego Peterberg 2 około godziny 15:31.