Awans Kacpra Majchrzaka do 1/2 finału wyścigu na 100 m stylem dowolnym na ME

Kacper Majchrzak jako jedyny z Polaków przebrnął eliminacje w czwartkowej sesji porannej na mistrzostwach Europy w Berlinie. Awansował on do półfinału wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym.

Piotr Ziemka

Kacper Majchrzak uzyskał osiemnasty czas eliminacji. W czołowej szesnastce znalazło się jednak czterech Włochów i czterech Rosjan, a w 1/2 finału może wystąpić maksymalnie dwóch zawodników z jednego kraju. Tym samym Polak awansował do dalszej części zmagań jako trzynasty zawodnik. Na 30. miejscu uplasował się Sebastian Szczepański. 48. lokatę w stawce 74 zawodników zajął Paweł Werner, a 50. - Dawid Zieliński.

W kwalifikacjach rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym wzięła udział Anna Dowgiert. Polka odpadła, bo uplasowała się na 27. pozycji w gronie 31 pływaczek.

Do finału 800-metrowego wyścigu stylem dowolnym zakwalifikowała się najlepsza ósemka. W tym gronie nie znaleźli się Polacy. 14. był Filip Zaborowski, 27. zaś - Paweł Furtek. Do tych eliminacji zgłoszono 35 zawodników.