Gazprom Liga SEHA: Vardar rozpoczął od pogromu, Zagrzeb lepszy w derbach Chorwacji

Vardar Skopje, RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb i Tatran Preszów od wygranych rozpoczęły zmagania w Gazprom Lidze SEHA w sezonie 2015/16. Świetne zawody rozegrali zwłaszcza zawodnicy ze Skopje, którzy pokonali Vojvodinę Nowy Sad 37:27.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

W ekipie mistrzów Macedonii w środowym spotkaniu błyszczeli przede wszystkim Timur Dibirow oraz Arpad Sterbik. Pierwszy z nich w ciągu trzydziestu minut gry zdobył 6 bramek, drugi natomiast zanotował aż 16 interwencji, występ kończąc z kapitalną 67-procentową skutecznością (16/24).

Vardar losy spotkania rozstrzygnął jeszcze w pierwszej połowie. Co prawda po kwadransie gry zawodnicy Vojvodiny tracili do swych rywali zaledwie jedną bramkę (6:7), ale wówczas swój koncert rozpoczął Sterbik i macedońska drużyna szybko odskoczyła na sześciobramkowe prowadzenie (12:6).

Jeszcze przed przerwą przewaga podopiecznych Raula Gonzaleza Gutierreza wzrosła do dziesięciu trafień (18:8). W drugiej połowie zawodnicy Vardara kontrolowali wydarzenia na parkiecie i zasłużenie zwyciężyli 37:27.

Dobrą partię w szeregach macedońskiej drużyny rozegrali również sprowadzeni do klubu w letniej przerwie w rozgrywkach Jorge Maqueda, Dejan Manaskow, Mijajlo Marsenić, Aleksader Dierewień i Luka Cindrić. Wspomniani zawodnicy zdobyli łącznie 18 z 37 bramek zespołu.

W dwóch pozostałych środowych meczach po triumfy sięgnęły ekipy Tatrana Preszów i RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb. Mistrzowie Słowacji wygrali w Macedonii z Zomimakiem Strumica 31:24 (14:10), natomiast PPD po zaciętym boju ograło w derbowym meczu RK Nexe Nasice. Gracze z Zagrzebia w pierwszej połowie przegrywali nawet 12:17, jednak kapitalna gra w końcówce spotkania (zaledwie jedna bramka stracona między 47. a 59. minutą) dała im dwubramkowy triumf.

Środowe mecze Gazprom Ligi SEHA:

1. kolejka:
RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb - RK Nexe Nasice 25:23 (14:17)
Najwięcej bramek: dla PPD - Zlatko Horvat 5, Luka Stepancić 4, Sandro Obranović, Luka Sebetić - po 3; dla Nexe - Vedran Zrnić 4, Mislav Nenadić, Tibor Jurjević - po 3.

4. kolejka:
Vardar Skopje - RK Vojvodina Nowy Sad 37:27 (18:8)
Najwięcej bramek: dla Vardaru - Timur Dibirow 6, Dejan Manaskow 5, Jorge Maqueda, Daniił Sziszkariew, Mijajlo Marsenić - po 4; dla Vojvodiny - Milos Orbović 8, Dejan Pralica, Filip Marjanović - po 4.

6. kolejka:
Zomimak Strumica - Tatran Preszów 24:31 (10:14)
Najwięcej bramek: dla Zomimaka - Dejan Peczakowski 9, Slavisza Dimitirjeski 7; dla Tatrana - Tomas Cip 7, Radoslav Antl, Vasja Furlan - po 5, Jakub Hrstka 4.

We wcześniejszych meczach:

1. kolejka: MKB-MVM Veszprém - Mieszkow Brześć 31:24 (11:9) 5. kolejka: Mieszkow Brześć - RK Spartak Vojput 40:28 (18:11) Zomimak Strumica - RK Vojvodina Nowy Sad 25:25 (13:11)