Bundesliga: Spacerek Lwów z beniaminkiem, Hannover postawił się Kiel

Rozgrywki DKB Handball Bundesligi nabierają rozpędu. W środowy wieczór kolejne punkty do swojego dorobku dopisały Rhein-Neckar Löwen i THW Kiel. Zebry nie bez problemów pokonały TSV Hannover-Burgdorf.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mistrzowie Niemiec, szczypiorniści THW Kiel, byli zdecydowanym faworytem środowej potyczki z Wojownikami z Hannoveru. Podopieczni Alfreda Gislasona pomimo sporych zmian kadrowych i straty takich graczy jak Aron Palmarsson i Filip Jicha, wygrali oba premierowe mecze sezonu, ogrywając kolejno SG Flensburg-Handewitt (Superpuchar Niemiec) i VfL Gummersbach. W starciu z TSV Hannover-Burgdorf Zebry pójść miały za ciosem, zwycięstwo nie przyszło im jednak tak łatwo, jak przypuszczano przed spotkaniem.
Podopieczni Gislasona o korzystny wynik walczyć musieli tak naprawdę do samego końca spotkania, bowiem jeszcze w 53. minucie Wojownicy niespodziewanie wygrywali 27:26. THW od samego początku zawodów miało problemy z zatrzymaniem rywali, grą których dowodził Morten Olsen. Duńczyk rozegrał w środę znakomite spotkanie (10 bramek) i to głównie dzięki jego postawie Hannover do końca meczu liczył się w walce o zwycięstwo.

Gracze Zebr rozstrzygnęli losy spotkania na swą korzyść między 53. a 55. minutą gry, kiedy to zdobyli cztery bramki pod rząd i wysunęli się na prowadzenie 30:27. Autorem dwóch ze wspomnianych czterech trafień był Christian Dissinger, który zastąpił słabo dysponowanego Joana Canellasa i okazał się dżokerem trener Gislasona.

Kiel wygrało drugi mecz w Bundeslidze różnicą czterech bramek i jest jedną z pięciu drużyn, które w tym sezonie nie straciły jeszcze punktów. W gronie tym jest też Rhein-Neckar Löwen. Wicemistrzowie kraju dali w środę lekcję szczypiorniaka beniaminkowi rozgrywek, ThSV Eisenach, zwyciężając w rozegranym awansem meczu 6. kolejki aż 39:25.

Zespół Nikolaja Jakobsena po kwadransie gry prowadził już 10:3 i tylko kwestią czasu pozostawało kiedy uzyska dziesięciobramkową przewagę. To udało się wypracować jeszcze przed przerwą (21:11), dzięki czemu w drugiej połowie szkoleniowiec zespołu mógł dać szansę zawodnikom rezerwowym.

2. kolejka DKB Handball Bundesligi:

THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf 33:29 (13:14)
Najwięcej bramek: dla THW - Niclas Ekberg 8, Domagoj Duvnjak 7, Marko Vujin 5; dla Hannoveru - Morten Olsen 10, Mait Patrail 6, Kai Häfner, Lars Lehnhoff - po 5.

6. kolejka DKB Handball Bundesligi (awansem):

Rhein-Neckar Löwen - ThSV Eisenach 39:25 (21:11) Najwięcej bramek: dla RNL - Uwe Gensheimer 8, Andy Schmid 5, Rafael Baena, Kim Ekdahl Du Rietz, Alexander Petterson - po 4; dla Eisenach - Dusko Celica, Bogdan Criciotoiu, Nicolai Hansen, Olafur Bjarki Ragnarsson, Adrian Wöhler - po 3.