Sparingowo: Chrobry pokonał Ostrovię

Mecz KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski z Chrobrym Głogów zainaugurował obchody 50-lecia piłki ręcznej w Ostrowie. Po niezłym widowisku lepsi okazali się goście.

Dawid Bilski
W pierwszych fragmentach spotkania wyróżnił się Mateusz Wojciechowski. Filigramowy obrotowy ostrowskiej siódemki wykończył dwie szybkie kontry i trafił z koła. - Na moje bramki zapracował cały zespół w obronie, a mnie pozostawało to tylko skutecznie wykończyć - mówi 19-letni szczypiornista. Gospodarze dzielnie stawiali czoła rosłym graczom Chrobrego w defensywie. W 17 minucie mieliśmy remis 7:7.
Wtedy to dobrą zmianę w bramce dał Michał Kapela. Ostrowianie nie mogli go pokonać przez 5 minut, a rywale odskoczyli na dystans pięciu trafień. W końcówce pierwszej części meczu nieźle zaprezentowali się młodzi wychowankowie ostrowskiego klubu, dwaj rozgrywający Ksawery Gajek (bramka) i Dawid Stempniak (wywalczony rzut karny).

Tuż po zmianie stron miejscowi zniwelowali straty do dwóch bramek. Częste rotacje w składach lepiej posłużyły drużynie z Głogowa, która po dwóch celnych rzutach z rzędu Arkadiusza Miszki prowadziła w 45 minucie 26:18.

Biało-czerwonym udało się częściowo odrobić dystans. Rzut karny oraz dwie z rzędu próby gości z akcji wybronił Patryk Foluszny, a jego koledzy z pola wykorzystali to w ataku. Ostatecznie Chrobry zwyciężył z Ostrovią 30:24.

- Gospodarze zagrali bardzo ofensywnie. Ten sparing pokazał nam nad czym musimy jeszcze popracować - powiedział Bartosz Jurecki, gracz zespołu z Głogowa.

- Zespół z Głogowa przyjechał jako faworyt tego meczu i udowodnił to na parkiecie. Cieszę się, że mogliśmy zagrać z takim przeciwnikiem. Jak uczyć się to od najlepszych - podsumował Krzysztof Przybylski, trener Ostrovii.

Piątkowy mecz zainaugurował obchody jubileuszu 50-lecia piłki ręcznej w Ostrovii. Jego organizatorzy przyznali tytuł MVP spotkania Michałowi Kapeli, bramkarzowi Chrobrego.

KPR Ostrovia - Chrobry Głogów 24:30 (11:15)
Ostrovia: Adamczyk, Marciniak, Foluszny - Jedwabny 4/3, Efimienko 4, Wojciechowski 3, Klara 3, Kuśmierczyk 2, Tomczak 2, Krzywda 2, Bielec 2, Gajek 1, Piosik 1, Jaruzel, Weisskopf, Śliwiński, Staniek, Stempniak.

Karne: 3/4        Kary: 6 minut

Chrobry: Stachera, Kapela - Świtała 6/2, Babicz 6/1, Bąk 5, Miszka 4, Tylutki 4, Kubała 2, Sadowski 1, Kandora 1, Jurecki 1.

Karne: 3/6      Kary: 0 minut