Sparingowo: Drugie starcie Vive Tauronu z Motorem na remis

Remisem 32:32 zakończyło się drugie spotkanie sparingowe między Vive Tauronem Kielce a HC Motorem Zaporoże. Kielczanie w końcówce spotkania utracili dwubramkową przewagę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W przeciwieństwie do poprzedniego meczu, zakończonego zwycięstwem Motoru 37:35, w środowym spotkaniu to kielecki zespół był stroną przeważającą. Mistrzowie Polski solidnie rozpoczęli zawody i szybko wypracowali sobie nieznaczną przewagę.
Dobre spotkanie od pierwszych minut rozgrywał Michał Jurecki, który już we wtorek imponował skutecznością w ofensywie. Przyzwoicie spisywał się też Krzysztof Lijewski, a na plus należy również zapisać współpracę z kołem, z którego podania kolegów na bramki zamieniał Julen Aguinagalde. W 27. minucie spotkania kielczanie uciekli rywalom na dystans trzech goli (14:11). Vive nie zdołało dowieźć jednak tak wysokiej zaliczki do przerwy. W końcówce pierwszej połowy HC Motor odrobił dwie z trzech bramek straty i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 15:14 dla mistrzów Polski.

Po zmianie stron podopieczni Talanta Dujszebajewa ponownie odskoczyli rywalom na dystans kilku trafień. W 44. minucie kielecka drużyna wygrywała już 25:21 i wiele wskazywało na to, że do końca zawodów kontrolować będzie wynik.

Motor nie rezygnował jednak z walki o korzystny wynik i w 54. minucie po trzech trafieniach z rzędu zbliżył się do kieleckiej ekipy. Co prawda jeszcze na trzy minuty przed końcową syreną Vive miało dwie bramki zaliczki, ale mistrzowie Ukrainy w ostatnich sekundach zdołali doprowadzić do remisu.

Dla szczypiornistów kieleckiej drużyny był to drugi sparing w okresie przygotowawczym. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Dujszebajewa rozegrają w sobotę w Tauron Arenie Kraków. Ich rywalem będzie Paris Saint-Germain HB.

HC Motor Zaporoże - Vive Tauron Kielce 32:32 (14:15)

Vive Tauron: Szmal, Sego - Jurecki 7, Lijewski 6, Aguinagalde 5, Cupić 5, Chrapkowski 2, Jachlewski 2, Bielecki 1, Kus 1, Strlek 1, Vujović 1, Zorman 1.