Turniej w Elblągu: Wicemistrz ograł Start i zajął 3. miejsce

W ostatnim meczu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego gdynianki pewnie pokonały gospodynie i zajęły trzecie miejsce.

Anna Dembińska

Elblążanki miały już okazję mierzyć się z gdyniankami w okresie przygotowawczym podczas turnieju w Gdańsku. Wtedy lepsze okazały się podopieczne Pawła Tetelewskiego, wygrywając 28:26. Okazją do rewanżu był turniej w Elblągu, jednak ponownie Vistal pokazał, że jest mocniejszą drużyną.

Początek meczu był wyrównany i do 15 minuty drużyny naprzemiennie trafiały do siatki. Od stanu 8:8 na parkiecie zaczęły dominować gdynianki, które w ciągu czterech minut rzuciły aż pięć bramek i nie straciły w tym czasie ani jednej. Na parkiecie brylowała Aleksandra Zych zdobywając trzy gole. Po przerwie zarządzonej na prośbę trenera Andrzeja Niewrzawę, gospodynie zaczęły odrabiać straty. Szczelniejsza defensywa elblążanek powodowała, że przyjezdne zaczęły popełniać błędy i w 30. minucie Start doprowadził do wyrównania 14:14. Wynik pierwszej połowy ustanowiła Aleksandra Dorsz.
Po zmianie stron żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jedno trafienie i w 38. minucie Vistal prowadził 18:17. W kolejnych minutach elblążanki notowały straty, co wykorzystały rywalki przeprowadzając skuteczne kontry. Gospodyniom nie pomagały nawet przerwy w grze, ich skuteczność nadal zawodziła, rywalkom z kolei wszystko wychodziło. Od 39. do 52. minuty gdynianki rzuciły aż dwanaście bramek,a straciły w tym czasie tylko dwie, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 30:19. Zawodniczki Startu zdołały co prawda odrobić część strat, jednak zwycięstwo wicemistrzyń Polski nie podlegało dyskusji. Gdynia zwyciężyła 30:23 i zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 30:23 (14:15)