Turniej w Brześciu: Mieszkow lepszy od Wisły, Azoty wygrały na koniec

W niedzielę rozegrane zostały ostatnie mecze turnieju w Brześciu. Orlen Wisła Płock przegrała z Mieszkowem i zajęła 2. miejsce w zmaganiach. Na 3. lokacie uplasowały się KS Azoty Puławy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Starcie płockiego zespołu z białoruską drużyną decydowało o 1. miejscu na turniej. Podopieczni Manolo Cadenasa dobrze spisywali się głównie w pierwszej połowie spotkania. Choć w 14. minucie Mieszkow wyszedł na prowadzenie 6:4, to Nafciarze zdołali odrobić straty, przed przerwą zyskując nawet jednobramkową przewagę (13:12).
Po zmianie stron ekipa z Brześcia przejęła jednak inicjatywę i kwadrans przed końcem zawodów miała już cztery trafienia zaliczki (18:14). Wiślacy bardzo męczyli się w ofensywie, przez piętnaście minut zdobywając jedynie dwie bramki. Mieszkow nie wypuścił już prowadzenia z rąk i ostatecznie wygrał 24:22.

W ekipie Nafciarzy w niedzielnym spotkaniu wyróżnili się Rodrigo Corrales, Dmitrij Żytnikow (pięć bramek) oraz Michał Daszek (cztery trafienia). W szeregach Mieszkowa jasnymi postaciami byli z kolei zawodnicy znani z występów w Polsce - Aleksander Tiumencew, Siergiej Szyłowicz i Rastko Stojković, którzy do spółki zdobyli 14 bramek.

Zwycięstwo na koniec zmagań w Brześciu zanotowali z kolei gracze KS Azotów Puławy. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu PGNiG Superligi przeciętnie rozpoczęli spotkanie z St. Petersburgiem (1:4), lecz dzięki serii pięciu trafień pod rząd wyszli wkrótce na prowadzenie 6:4 i od tego momentu dyktowali warunki gry.

Do przerwy Azoty miały już cztery gole zaliczki (14:10), a w drugiej połowie mimo niewielkich problemów zdołały dowieźć przewagę do końcowego gwizdka. Osiem bramek dla puławian zdobył Piotr Masłowski, pięć razy trafił Michał Kubisztal. Triumf dał Azotom 3. miejsce w turnieju.