Turniej w Elblągu: Złota bramka Iwony Niedźwiedź w meczu ze Startem

W kolejnym spotkaniu elbląskiego turnieju gospodynie - Start po zaciętym pojedynku przegrał z MKS-em Selgros Lublin 25:26. Bramkę na wagę zwycięstwa rzuciła Iwona Niedźwiedź.

Michał Gałęzewski
Było to trzecie sobotnie spotkanie podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wcześniej Vistal Gdynia zremisował z Energą AZS Koszalin, a AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał reprezentację Chin.
Od początku mecz był bardzo wyrównany, a zawodniczki z Elbląga i z Lublina na przemian rzucały sobie bramki. W końcu od stanu 7:6 dla Startu, cztery razy pod rząd do bramki rywalek trafiły podopieczne Sabiny Włodek. Elblążanki szybko skontrowały i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

Po zmianie stron ponownie mozolnie swoją przewagę budowały lublinianki. Kolejny raz zaliczyły dobrą serię i po trafieniu kilku bramek z rzędu, wyszły na prowadzenie 22:17. Elblążanki kolejny raz wyszły jednak obronną ręką z trudnej sytuacji.

Gdy z rzutu karnego bramkę zdobyła Anna Pinda, na dwanaście minut przed końcem meczu ponownie był remis, tym razem 22:22. Do końca żadna drużyna nie zdołała wypracować sobie przewagi. O wygranej MKS-u Selgros zadecydowała bramka Iwony Niedźwiedź na 20 sekund przed końcem.

MKS Selgros Lublin - Start Elbląg 26:25 (15:15)

MKS Selgros: Dżukiewa, Gawlik - Niedźwiedź 7, Gęga 5, Migdaliowa 5, Bijan 3, Drabik 3, Kocela 1, Rola 1, Szarawaga 1, Kozimur, Skrzyniarz, Charzyńska.

Start: Szywerska - Jędrzejczyk 4, Świerżewska 4, Waga 4, Lisewska 3, Muchocka 3, Matuszczyk 2, Szopińska 2, Pinda 2, Balsam 1 oraz Dankowska, Kwiecińska, Hawryszko, Romanowicz, Gerej.

Najciekawsze transfery w PGNiG Superlidze Kobiet według portalu SportoweFakty.pl